Ceník fotoprací

Ceník služeb

Mimo jiné fotografujeme také podnikové večírky, sportovní akce, svatby, rodinné události, dětské portréty, výročí a podobně.
Podrobnosti lze domluvit přes e-mail.


Ceník fotografování svateb

Informace o fotografování svateb naleznete na samostatné stránce zde.
Fotografie z různých svateb si můžete prohlédnout zde.

Hezkou památkou na svatbu je také fotokniha, rádi Vám ji navrhneme a připravíme k tisku.


Ceník fotografií z různých akcí

Jedná se obvykle o fotografie reportážního typu, které jsem pořídil nejčastěji na různých veřejných akcích. Fotografie jsou standardně dodávány na lesklém papíru o rozměrech dle Vaší volby. Fotografie objednávejte na tomto e-mailu. Nezapomeňte napsat název akce, název fotografie, rozměr fotografie a požadovaný počet kusů.

Rozměr Cena za kus
10 x 15 cm 15,- Kč/kus
15 x 23 cm 25,- Kč/kus

Na individuální objednávku je možné dodat i větší formáty. Nejčastěji dodávané ostatní formáty jsou 8 x 13 cm, 20 x 30 cm, 30 x 45 cm.

Hotové fotografie lze zaslat na dobírku (k ceně je připočítáno poštovné a dobírečné dle platných poštovních tarifů) nebo po zaplacení na náš účet (poštovné je ZDARMA). Fotografie je také možné po předchozí domluvě převzít v Pilníkově nebo v Trutnově.


Ceník fotografií z Vašich fotografií bez úprav

Jedná se tisk Vámi pořízených a dodaných fotografií (tedy nikoli fotografií pořízených mnou např. na akcích v Pilníkově), které zhotovujeme na minilabu Mitsubishi.

Rozměr Cena za kus
10 x 15 cm 6,- Kč/kus
15 x 23 cm 19,- Kč/kus

Na individuální objednávku je možné dodat i větší formáty. Nejčastěji dodávané ostatní formáty jsou 8 x 13 cm, 20 x 30 cm, 30 x 45 cm.

Hotové fotografie lze zaslat na dobírku (k ceně je připočítáno poštovné a dobírečné dle platných poštovních tarifů) nebo po zaplacení na náš účet (poštovné je ZDARMA). Fotografie je také možné po předchozí domluvě převzít v Pilníkově nebo v Trutnově.


Ceník fotografií z fotobanky

Cena hotových fotografií (datových souborů) je závislá na požadované velikosti fotografie a typu licence (jednorázová licence / trvalá licence / výhradní omezená licence / nevýhradní licence). Velikostí fotografie se rozumí její rozlišení – je-li dodávána jako datový soubor nebo velikost “papírové” fotografie, případně cena za zarámování nebo zasklení.

Další fotografie určené k prodeji naleznete na Internetových stránkách profimedia.cz (můžete použít také přímý odkaz profimedia.jablkon.eu), kde je v současnosti více než 1400 mých fotografií, které tam lze také zakoupit. Tyto fotografie jsou však jen velmi stručným výběrem z fotografií, které mám ve svém archivu. Navíc k většině zveřejněných fotografií existují ještě další varianty, které můžeme na vyžádání zpřístupnit.

Fotografie můžete objednat na mém e-mailu. Fotografie Vám bude zaslána po podpisu smlouvy, kterou Vám zašleme po Vaší objednávce, a po připsání příslušné částky na náš účet. Celá tato transakce obvykle trvá dva až tři dny. U stálých zákazníků je možné snímky uvolnit již po podpisu smlouvy.

Základní ceník pro vystavené fotografie

Tento ceník je platný pouze pro přímou objednávku na tomto e-mailu, a platí pro mé fotografie zveřejněné zde i na www.fotobanka.cz.

Formát Max. rozměr
v cm
Max. rozměr
v pixelech
Cena za
jednorázovou licenci
Cena za
trvalou licenci
do A7 do 75 x 105 do 885 x 1240 600,-Kč
do A6 do 105 x 150 do 1240 x 1772 800,-Kč 3500,-Kč
do A5 do 150 x 210 do 1772 x 2480 1100,-Kč 4000,-Kč
do A4 do 210 x 297 do 2480 x 3508
(obvykle 2000 x 3000)
1500,-Kč 5000,-Kč

Při odběru 12 fotografií na nástěnný kalendář získáte třináctou fotografii na titulní list ZDARMA.
Další slevy můžete získat při dlouhodobé spolupráci, opakovaném fotografování nebo při větším objemu zakázky.


Základní přehled nabízených licencí a podmínek užití díla

Jednorázová licence = jednorázové nevýhradní užití fotografie

Tato licence opravňuje k jednorázovému nevýhradnímu (neexklusivnímu) užítí zakoupeného díla a to na jeden konkrétní účel. (např. pro kalendáře, časopisy, noviny, atd.)

Jednorázová výhradní licence = jednorázové výhradní užití

Tato licence opravňuje k jednorázovému výhradnímu (exklusivnímu) užít zakoupeného díla a to na jeden konkrétní účel. Exklusivita platí po dobu jednoho roku, ale je možné sjednání i delšího časového období – musí být uvedeno ve smlouvě. Po dobu platnosti licence není dílo prodáno jiným zákazníkům. (např. pro reklamu)

Trvalá nevýhradní licence = Royalty free = trvalé nevýhradní užití

Tato licence opravňuje k opakovanému nevýhradnímu (neexklusivnímu) užítí díla. Dílo takto prodané již nebude prodáno v jakékoli licenci pro výhradní užití. (u nás např. tematicky zaměřená CD)

Jakákoli jiná užití snímku (včetně šíření), než která jsou uvedena ve smlouvě, ač mohou být jednoduše realizovatelná (umístění snímku na web, prodej snímku další osobě, neoprávněné opakované užití snímku, …), jednoduchá či přímo se nabízející, nemusejí být a většinou ani nejsou v souladu se smlouvou, kterou jste uzavřeli či uzavřete. Pokud máte pochybnost, kontaktujte mě, a jistě se dohodneme.

Uživatel je povinen u každého užitého námětu uvést:
(C) Jaroslav Blažek, foto.jablkon.cz
Výjimku tvoří reklamní tvorba, kde by uvedením tohoto textu docházelo k porušení grafického záměru tvůrce.

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotografické služby. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.