17. listopad 2012 v Praze

Náhoda tomu chtěla, že 17. listopadu 2012 jsme jeli do Prahy. Manželka měla nějaké vyřizování kousek od Václaváku, a tak jsme se tam také objevili. Zde konaná demonstrace se nesla pod heslem: „Demokracie vypadá jinak“ a „STOP vládě“.

Poprvé jsme přes Václavák procházeli po deváté hodině a již se zde připravují stánky a ozvučení na demonstraci. Nejhlasitější aparaturu mají u Národního muzea, ta byla slyšet i na Můstku a přeřvává se s aparaturou pod sochou Sv. Václava. Po bocích Václavova piedestalu stojí průvodci cestovních kanceláří s mávátky a transparenty s názvy cestovek a shromažďují turisty k prohlídkám Prahy. Turisté se mísí s davem demonstrantů a přihlížejících a nechápou co se děje…

Ve stáncích i beze stánků se podepisují petice, prodávají různé „placky“. Nejfrekventovanějším artiklem je asi placka s nápisem „STOP vládě“ – podle velikosti od 15 do 50 Kč nebo trička (200 až 300 Kč) či tašky (200 Kč) a další. Vše samozřejmě souvisí s konanou demonstrací. Dlužno ale také říci, že některé materiály i samolepky (například také „STOP vládě“ nebo „Demokracie vypadá jinak“) byly k dispozici zdarma.

Po náměstí se také pohybuje mnoho novinářů a hned minimálně tři televizní štáby z ČT, které zde natáčí rozhovory s účastníky – s výraznými i nenápadnými.

Konec slov, těch bylo napsáno v různých médiích dost, tak jen pár fotografií z dopoledne – z odpolední demonstrace jich je na Internetu spousta.

Příspěvek byl publikován v rubrice Česká republika, reportážní fotografie, Zápisky z cest se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.