650 let obce Čermná v Krkonoších

Obec Čermná v Krkonoších byla založena roku 1362 a proto byl v sobotu 14. července 2012 čas oslavit 650. výročí založení obce.

Po slavnostním zahájení a představení obecního praporu začala vyhrávat dechová kapela Táboranka, ktetá zpříjemňovala celé dopoledne na hřišti. Někteří si dokonce i zatančili. Dopoledne také proběhla autogramiáda známeho herce Jiřího Krampola.

Ve 13:00 hodin začal velký fotbalový zápas mezi Hasiči a Myslivci. Na bezpečnost a hlavně pitný režim dohlížela statná zdravotní sestřička, která se opravdu činila a nenechala nic náhodě. Zápas skončil nerozhodně, a tak se účastníci společně dohodli, že se o výhru rozdělí – sud piva – vzhledem k počasí se určitě hodil.

Po menší pauze naběhly na hřiště rozstleskávačky ze ZŠ Chotěvice pod vedením Mgr. Veroniky Sokolovičové a opět sklidily veliký úspěch. Následovalo další vystoupení dětí z chotěvické základní školy s pásmem písniček a tanečků pod vedením pana Františka Šuberta a Jany Pachlové, kteří zajistili i hudební doprovod. Chotěvickým školákům vůbec nevadilo, že již jsou prázdniny.

Po celou dobu oslav probíhaly i další akce, například v kostele probíhala výstava z historie obce, ukázky mysliveckých trofejí a úspěchů hasičů, také proběhla ukázka vojenské techniky. Občerstvení bylo různé, takže si každý mohl vybrat podle své chuti. Kdo měl zájem a chuť mohl zdolat 109 schodů na vež kostela a potěšit se krásným rozhledem po okolí. Večer následovala diskotéka a samozřejmě pořádný ohňostroj!

Celý den utekl jako voda, počasí nakonec i přálo a oslavy se opravdu povedly.

Autorkou textu a a videa je Hana Blažková, fotografoval Martin Blažek.

Video je dlouhé 18:03 minut.

Příspěvek byl publikován v rubrice Česká republika, reportážní fotografie, video se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.