650 let obce Chotěvice

V sobotu 30. června 2012 odpoledne jsme navštívili sousední obec Chotěvice, která slavila výročí 650 let od svého založení.

Součástí oslav byla řada akcí na různých místech obce, takže ani nešlo se všeho zúčastnit. Prošli jsme si sice všechna místa, ale nejvíce jsme se zdrželi u místní základní školy, ve které měli výstavu svých trofejí i vycpaných zvířat myslivci z mysliveckého sdružení Svatá Kateřina a také zde vystavovali děti z výtvarného kroužku vlastnoručně vyrobenou keramiku a obrázky. Zvláště u keramiky se ani nechtělo věřit, že ji vyráběli děti ze školního kroužku – podívejte se na fotografie, je neuvěřitelné co členové kroužku dokáží vyrobit!

Na hřišti hned vedle školy probíhala divadelní představení a žáci místní školy zde předváděli výsledky činnosti školních kroužků – předvedli se roztleskávačky “vycvičené” paní Mgr. Veronikou Sokolovičovou, taneční kroužek vedený také pilníkovačkou Janou Pachlovou, která je u nás více známá jako členka hudební skupiny Tlupa Plap, a hudební kroužek vedený ředitelem školy panem Františkem Šubertem, který zpěv doprovází hrou na tahací harmoniku, a Janou Pachlovou, která hraje na kytaru a také složila velmi pěknou písničku o Chotěvicích (na videu je to ta druhá písnička v záznamu vystoupení pěveckého kroužku). Pěvecký kroužek má ještě jednoho flétnistu a řadu zpěváků.

Závěrečné vystoupení na školním hřišti patřilo skupině historického šermu Durabo z Trutnova.

Překvapila nás velká účast pilníkováků a to i těch, kteří se akcí konaných přímo v Pilníkově neúčastní nebo jen vyjímečně.

Video je dlouhé 16:20 minut.

Příspěvek byl publikován v rubrice Česká republika, reportážní fotografie, video se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.