Den města 2016 – Den koule

Celý měsíc výrazněji nepršelo. V podstatě téměř ani kapka. A pak byl Den koule a pršelo už od rána. Tedy občas jen mrholilo, ale občas zase docela dost lilo.

V sobotu 17. září 2016 se v Pilníkově konaly již desáté oslavy dne města. Letos pod názvem Den koule. Vzhledem ke svému zaměření Dne města na tvar koule se letošní slavnosti konaly na fotbalovém hřišti, v okolí mysliveckého srubu a požární nádrže. Na organizaci slavností se podílela většina místních spolků: Klub důchodců při MěÚ Pilníkov, MO Českého rybářského svazu, Myslivecký spolek Pilníkov, SDH Pilníkov a TJ Spartak.

Slavnosti začaly v jednu hodinu odpoledne a každý účastník již při příchodu obdržel první kouli – čokoládovou s papírovým znakem Pilníkova na jedlém papíru. A aby se nejedla „na sucho“ byla k ní i káva. Celé odpoledne moderoval moderátor Josef Mádle.

V úvodním projevu přivítal všechny návštěvníky starosta města Miroslav Klapka. Na jeho projev navázalo vyhlášení výsledku druhého ročníku ankety „Pilníkovský pelikán“. Držitelem druhého Pilníkovského pelikána se stala paní Jana Podlipná, která mnoho let svého života věnovala Pilníkovu, ať už jako ředitelka místního Domova pro seniory, kde byla iniciátorkou mnoha změn a modernizace celého domova, nebo od roku 2008 se s ní můžete setkat také v knihovně, kde vám ráda pomůže s výběrem knihy, neboť čtení je její celoživotní zálibou. Gratulujeme!

Po vyhlášení ankety se účastníci Dne koule rozprchli mezi připravené atrakce. Většina z nich měla něco společného s koulí – k dispozici bylo bourací kladivo, zorbing na požární nádrži, golfový simulátor, lidský stolní fotbal nebo fotbal v nafukovacích míčích. Také jste si mohly vyzkoušet, jak se dělají obří bubliny nebo se podívat do mobilního planetária. Na louce za požární nádrží jste se mohli podívat na ukázku parkuru v podání jezdců z Jezdeckého klubu Pastviny a po ukázce byli k dispozici i koně na projížďku. Pokud raději jezdíte na koňském spřežení, i to zde bylo k dispozici.

Ve dvě hodiny se uskutečnilo klání mezi místními celky ženy versus senioři, které po dramatických bojích skončilo nakonec nerozhodně 2 : 2 (poločas 1 : 2) a i penaltový rozstřel skonči nerozhodně – 1 : 1. Po zápase v 16 hodin předvedl své umění s míčem vícenásobný mistr české republiky ve Freestyle fotbalovém umění Petr Karásek, který do vystoupení zapojil i dva z návštěvníků Dne koule. U požární nádrže se také při svém prvním požárním útoku předvedli naši malí hasiči.

Večer od 18 hodin vystoupila skupina Benjaminq´s Clan po které ještě následovala skupina Vaťák – Kabát Revival. I přes drobný déšť se oba koncerty těšily velkému zájmu účastníků. Celý Den koule ukončil po jedenácté hodině večerní ohňostroj.

Všem zúčastněným se „Den koule“ i přes ne zcela příznivé počasí líbil a dokonce přišlo poměrně hodně návštěvníků.

Publikováno také na novinky.czzde.

Příspěvek byl publikován v rubrice den města, informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.