Den obce Vítězná 2021

Hned první prázdninovou sobotu, tedy 3. července 2021, se v sousední obci Vítězná opět konal Den obce. Od nás z Pilníkova je to jen kousek, a tak jsme se na něj byli také podívat.

Organizaci zde mají trochu jinou než u nás v Pilníkově. Řada míst byla označena značkou zákazu zastavení a některé uličky byly přehrazené páskou. Parkoviště však byla připravena na obou příjezdech před místem konání samotné akce. Vstup na akci byl zdarma, ale pokud jste chtěli program se slosovatelným ústřižkem, mohli jste si ho zakoupit za 20,- Kč. Vstup k hlavnímu pódiu, kde probíhaly koncerty známých zpěváků a hudebních skupin, byl pro obyvatele Vítězné zdarma, ale občané z jiných obcí měli vstup zpoplatněn 150 korunami. Představení pro děti na malém pódiu v obecní zahradě však byla také zdarma.

Před obecní zahradou bylo mnoho rozmanitých pouťových atrakcí pro malé i velké. Před atrakcemi stála řada stánků s různým sortimentem oděvů, tašek, hraček, pochutin a mnoho dalšího. Děti se mohly také svézt na koních. Byli tu hned čtyři!

Většina dospělých a příznivců vůně spáleného benzínu či nafty se však zdržovala poblíže lomu. Byla tam totiž připravena trať pro traktoriádu. U startu se shromáždilo mnoho traktorů, traktůrků, čtyřkolek a dalších samohybů. Mezi nimi byl k nepřehlédnutí dakarský tým z Velkého Meziříčí Ultimate Dakar Racing se závodním vozem Toyota Land Cruiser 120. Auto si mohli návštěvníci prohlédnout z blízka a dokonce si mohli i vyzkoušet jak se v něm sedí na místě pilota nebo navigátora. Samozřejmě si návštěvníci mohli odnést plakáty či podpisové karty nebo koupit různé týmové věci.

Celou sobotu bylo hezké počasí, které přispělo k úspěšnému Dni obce Vítězná.

Příspěvek byl publikován v rubrice reportážní fotografie se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.