Mikulášská nadílka plná čertovin

O první adventní neděli, 2. prosince 2018, se opět sešlo na sále restaurace Slunce mnoho dětí s rodiči, aby společně vyčkali na příchod Mikuláše s andělem a čerty. Kulturní výbor totiž připravil tradiční Mikulášskou nadílku plnou čertovin.

Čekání na Mikuláše zpříjemnil DJ Honza Furch, který po celé odpoledne hrál veselé písničky, při kterých se dětem dobře tancovalo, soutěžilo či jinak poskakovalo. Také jim vyráběl krásné bubliny a občas i po nich foukal i čertovský dým. Během odpoledne byly pro děti připravené dvě soutěže – soutěž v tahání sněžného bobu s medvídkem či jiným dětským účastníkem soutěže a házení míčkem na plachtě. Některé děti si přinesly vánoční ozdobičky a těmi pak byl na sále ozdoben vánoční stromeček, který byl nakonec přesunut k velkému vánočnímu stromu na náměstí.

A když pak vtrhly do sálu čerti, děti zrovna tancovaly v kruhu, některé se schovaly u maminek, jiné raději koukaly jinam, ale většina se jich nebála. Asi byly celý rok hodné… A když pak dorazil na sál i Mikuláš s andělem, děti si k němu postupně přišly pro dárkový balíček a adventní kalendář.

Na závěr bychom ještě chtěli poděkovat všem, kteří se čertovin aktivně zúčastnili. Tedy Mikulášovi Josefu Soblovi, andělovi Jiřině Soblové, čertům Petru Pěchočovi a Ondrovi Soblovi. A samozřejmě také organizátorům, kteří s dětmi na sále poskakovali: andílkům Haně Moravcové a Ingrid Sagasserové i čertici Světlaně Onodi. U vstupu příchozí vítali a zdobit vánoční stromek pomáhali Adam Bakoš a Patrik Onodi.

Letos se Mikulášské nadílky zúčastnilo 66 dětí všech věkových kategorií.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.