Pilníkovská pouť 4. 6. 2016

Letošní pouť se konala 4. června 2016, tedy o dva dny dříve než loni. Také letos byl, již podruhé, na pouť připraven také doprovodný program pro děti u příležitosti dětského dne, který v první řadě organizačně zajistila sportovní komise vedená panem Jiřím Andělem ve spolupráci s komisí kulturní, JSDH Pilníkov a Spartakem Pilníkov.

Podle plakátu se sice mělo dětské odpoledne konat na školním hřišti, ale nakonec bylo přesunuto do ulic města v okolí náměstí a na samotné náměstí. Na náměstí, kde dětský okruh začínal i končil, na děti čekal velký i malý řetízkový kolotoč, dětský kolotoč, nafukovací hrad a další atrakce.

Okruh začínal na náměstí v průchodu vedle radnice. Nejprve se děti (ale i někteří dospělí) prošly na chůdách, před vraty na školní hřiště si zacvrnkaly kuličky, potom za poštou házely do kroužku špalíky, u potoka si vyzkoušely hasičskou střelnici po které následoval test paměti s petangem. Před myší dírou byla tabule na malování křídou na kterou děti malovaly se zavázanýma očima. Poslední disciplíny se uskutečnily přímo na náměstí – střelba floorbalovou hokejkou na bránu, hod míčkem na přesnost a nakonec u Šrekových skoky v pytli.

Atrakce na náměstí byly k dispozici až do neděle. Letos s poměrně nízkým vstupným, například za velký řetízák 25,- Kč a za malý 15,- Kč.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.