Den otevřených dveří v pivovaru Nová Paka

V sobotu 28. září 2013 se přímo v areálu novopackého pivovaru konal Den otevřených dveří. Bylo možné si pivovar prohlédnout a ochutnat pivo přímo z tanku. Odpoledne pak přišel mezi návštěvníky kouzelník Radek v doprovodu šaška a později vystoupila kapela Johny Walker band a po ní ještě skupina Roxette revival. Vstupné bylo samozřejmě zdarma.

Pivovar byl založen roku 1871 a již o rok později, tedy 1872, zde byla uvařena první várka piva. Od vzniku pivovaru až dodnes se zde bez přestávky tradičním způsobem vaří pivo. Pivovar má vlastní zdroj vody – 85 metrů hlubokou artézskou studnu. Z ječmene pěstovaného poblíž nedalekého Studence zde připravují v humnové sladovně vlastní slad. Chmel je dovážen z tradiční chmelové oblasti v okolí Žatce. Asi 50% produkce pivovaru je určeno pro export do celého světa.

V rámci exkurze byla návštěvníkům ukázána výrobna sladu, varna piva a sklep pro dokvašování a zrání piva. Do sklepa vede kroucené pískovcové schodiště s padesáti schody, za jejihž absolvování byli zletilí návštěvníci odměněni ochutnávkou 13° nefiltrovaného piva.

Letošní den otevřených dveří se opravdu vyvedl a jistě se líbil malým i velkým návštěvníkům.

Stránky pivovaru naleznete zde.

Publikováno také na novinky.cz.


Příspěvek byl publikován v rubrice Česká republika, reportážní fotografie, video se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.