První předvelikonoční jarmark

V neděli 13. března 2016 v 15:00 hodin začal v Pilníkově historicky první Předvelikonoční jarmark.

Jarmarku se zúčastnilo celkem sedmnáct prodejců různých, nejen typicky velikonočních, výrobků a také osm dětí z nového místního kroužku pro děti Pilníkováček se svými vedoucími. Koupit jste si mohli různé velikonoční perníčky a chaloupky, malovaná vajíčka, pomlázky nebo i rozmanité šperky, ručně vyřezávané vařečky, lodičky či hračky. Také bylo možné ochutnat sýrové poháry, medovinu a jiné zdravé výrobky z pilníkovského Medového dvora.

Děti z Pilníkováčku nejenže prodávaly vlastní výrobky, ale také pro děti připravily tvořivou dílnu, ve které zájemcům z řad dětských návštěvníků umožnily omalovat si své vlastní velikonoční vajíčko.

V části sálu bylo připraveno posezení, kde si návštěvníci mohli zakoupené výrobky hned ochutnat. K tomu jim členové místního SDH Pilníkov uvařili kávu nebo poskytli i jiné nápoje a občerstvení. K poslechu celé odpoledne hrála místní jarmareční hudební skupina Nešlapeto.

Podívat se a poslechnout si skupinu Nešlapeto přišlo více než 150 místních i přespolních návštěvníků.

Publikováno také na novinky.czzde.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.