Tým South Racing představil nový vůz pro Dakar 2018

Že v neděli 26. března 2017 se na Autodromu v Sosnové u České Lípy uskutečnil již třetí ročním MOGUL Dakar Setkání jsem psal u předchozí galerie. Tentokrát uvádím pár fotografií z prostředí týmu South Racing.

V nedělní odpoledne byl na vyvýšeném pódiu před tribunou „C“ poprvé v České republice oficiálně představen nový vůz Fordu Ranger Dakar 2018 týmu South Racing. Nejprve o týmu krátce pohovořil manažer týmu Scott Abraham z Jihoafrické republiky, který předtím působil také v týmech BMW a Toyota, a po něm moderátor představil hvězdu první velikosti z Barcelony Xaviera Ponse, který má za sebou dlouhou a úspěšnou kariéru soutěžního jezdce WRC a s Citroënem Xsara WRC závodil i po boku legendárního Sébastiena Loeba. Zde diváky seznámil s technickými parametry nového vozu. Vůz pohání motor z Fordu Mustang V8 o obsahu pěti litrů s výkonem s omezovačem 360 až 380 koní. Výkon se možná nezdá tak velký, ale v dálkových soutěžích jde hlavně o výdrž motoru. Prostě je potřeba dojet až do cíle.

S tímto vozem již letos na soutěžích budou startovat také české posádky Tomáš Ouředníček – David Křípal a Petr Hozák – Marek Sýkora., které byly také představeny. Tento vůz by se měl objevit i na Rallye Dakar 2018. Cílem je, aby se s ním některá z posádek umístila mezi elitní pětkou.

Po představení vůz sjel z rampy a pod vedením zkušeného Xaviera Ponse objel prvních několik kol po okruhu. Další informace se zájemci mohli dozvědět ještě na druhé tiskovce přímo u stánku South Racing Teamu.

Publikováno také na novinky.czzde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Auto-moto, reportážní fotografie, sportovní fotografie se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.