1. 1. 2013 za 1,- Kč do ZOO ve Dvoře Králové

V zimě do ZOO normálně nechodíme, ale když bylo vstupné jen za jednu korunu – no nevemte to za tu cenu!

Vyrazili jsme hned ráno a u ZOO jsme byli něco málo po deváté hodině. Parkoviště již bylo z poloviny plné, což není v zimě rozhodně obvyklé. U kas ale nikdo nebyl, takže jsme se hned dostali dovnitř.

Sklo kolem venkovních výběhů bylo ještě zamrzlé a nebylo do nich moc vidět. Oškrabat led moc nepomohlo, protože zvířata ve výbězích nespolupracovala a sklo z vnitřní strany nechtěla oškrabat… A tak jsme se nejprve vydali do pavilonů a potom k venkovním výběhům. Kupodivu jsme ale neviděli ani jednu zebru a žirafy byli zavřené ve výběhu daleko od cesty – na jejich místě byli velbloudi, bůvoli a nosorožci.

Kolem poledne námraza na sklech výběhů již téměř roztála, a tak jsme se byli podívat na hrající si tygříky. Ovšem nyní zase byl problém se dostat až ke sklu – všude totiž bylo spousta návštěvníků. Nakonec se ale podařilo, a tak níže najdete několik fotografií hrajících si tygříků.

Před druhou hodinou jsme se vydali domů, a když jsme šli kolem kasy, ukazovalo počítadlo nad vchodem skoro 6500 návštěvníků. Jen nevím, zda-li počítadlo ukazuje aktuální počet návštěvníků uvnitř ZOO nebo celkový počet od rána prodaných vstupenek.

Příspěvek byl publikován v rubrice Česká republika, reportážní fotografie se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.