11. 7. 2013 – zase v ZOO ve Dvoře Králové

Tak jsme se zase po přibližně půl roce vydali opět do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. Tentokrát bylo vstupné „o něco“ dražší – 195,- Kč, ale srovnatelné s ostatními zoologickými zahradami. Pro srovnání například v Plzni je vstupné do ZOO 120,- Kč a 190,- Kč do ZOO i Dinoparku, v Praze rovných 200,- Kč.

Jako obvykle jsme vyrazili brzy po ránu, dokud je v ZOO ještě málo návštěvníků. Nejprve jsme vyrazili podívat se na „malé“ tygříky, kteří ale od ledna výrazně vyrostli. Naproti nim byla dvě roztomilá mláďata levhartů. Hned potom jsme zamířili k novým prolézačkám pro děti. Tady je mají opravdu veliké – hned dvoupatrové se čtyřmi věžemi. Všechny věže jsou propojeny vždy dvěma nad sebou místěnými lanovými tunely s různými překážkami uvnitř. Určitě se Vám (tedy Vašim dětem) budou líbit.

Po roční přestávce jsou opět pěšky přístupné výběhy nosorožců, žiraf, zeber a dalších zvířat až k výběhu lvů. I když výběh pod mostem je poloprázdný, viděli jsme zde pelikány, dva jeřáby královské a vzadu se ve stromech schovávalo stádo antilop – vodušek. Kromě nich jsou v rybníčku velicí kapři a na návštěvu na chvílku také zaskočil párek čápů bílých.

Před pavilonem lvů je vybudována zjednodušená ukázka části odchytového tábora s přepravními bednami na zvířata, stanem a klasickým autem do těžkého terénu – Land Rover, do kterého si můžete i vlézt. Cestou půjdete po nové lávce, ze které může být pěkný výhled na zvířata, ale zatím k lávce moc nechodí. Přišlo jen několik zeber, které se pod lávkou schovali a na druhé straně bylo vidět stádečko antilop.

Když jsme šli naposledy kolem pokladny, což bylo kolem půl šesté (tedy zhruba 30 minut před „zavíračkou“), bylo na počítadle návštěvníků číslo 2105, tedy ani ne třetina návštěvníků, kteří ZOO navštívili 1. 1. 2013 do 14 hodin.

Příspěvek byl publikován v rubrice Česká republika, reportážní fotografie se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.