​Sociální výbor v roce covidu

Hlavní náplní sociálního výboru je setkávání s našimi pilníkovskými spoluobčany, převážně seniory. Dále zajišťujeme a organizujeme společenské akce a blahopřání našim spoluobčanům k významným kulatým životním jubileím nebo i společným jubileím jako jsou například výročí svateb. K naším milým povinnostem samozřejmě patří vítání nových občánků. V roce covidu je to ale problém.

Covidový rok 2020 naším aktivitám moc nepřál. Tedy spíše vůbec. Velkou část roku byla v platnosti různá omezení a opatření, a navíc byl dvakrát vyhlášen nouzový stav. Tyto okolnosti naši činnost výrazně komplikovaly až téměř znemožily. Proto jsme letos nemohli uspořádat například ani tradiční setkání se seniory, ani přivítat všechny letošní nově narozené občánky. Stihli jsme zorganizovat pouze jedno vítání občánků, a to 23. února 2020, a protože jsem v té době byla nemocná, úspěšně mě zastoupila Pavlína Pechanová. Letos jsme tak přivítali pouze tři děvčátka a dva chlapce, i když dětí se narodilo samozřejmě více. Ty však bohužel musí počkat, až skončí protiepidemická opatření a vítání bude možné opět pořádat. Doufejme, že opatření skončí dříve, než letošní novorozenci budou běhat. Ale zase by mohlo být vítání s pobíhajícími vítanými občánky zajímavé, nemyslíte?

Z uvedených důvodů jsme letos hlavně navštěvovali naše jubilanty. Všem jsme popřáli a předali dárkové balíčky. I když v některých případech a obdobích jsme jim mohli popřát jen na dálku „přes plot“ a balíčky jsme jim položili u branky či u dveří, abychom se s nimi moc nesetkali. Takto jsme navštívili celkem 52 našich seniorů. Z toho bylo 31 žen a 21 mužů. Zajímavé je, že letos je nejstaršímu muži 90 let, zatímco nejstarší ženě je krásných 99 let. Přitom ve věku 90 a více let je pouze jeden muž, ale hned sedm našich spoluobčanek. Ženy u nás prostě žijí déle!

A také nemohu zapomenout na zlatou svatbu, o které jsme se sice dozvěděli na poslední chvíli, ale i tak jsme oběma manželům rádi pogratulovali.

Kromě uvedené naší činnosti již od samého počátku pravidelně organizuji anketu Pilníkovský pelikán. Letos se konal již šestý ročník, a její výsledky byly vyhlášeny na Městských slavnostech 5. září 2020.

Letos jsme také vykonali několik místních šetření pro účely soudu a správy sociálního zabezpečení.

O většině našich aktivit jste se mohli dočíst na internetu i v minulých číslech Pilníkovského zpravodaje. Ale co ještě nevíte je, že na příští rok chystáme, když to tedy koronavirová situace dovolí, oslavu MDŽ. Když to dobře dopadne sejdeme se v sobotu 13. března 2021 na sále.

A nezapomeňte, když nám řeknete o Vašem výročí, rádi Vás navštívíme! Vaše výročí bohužel nemůžeme zjistit z městských evidencí. Děkuji.

Těšíme se na Vás!

Hana Blažková
předsedkyně sociálního výboru

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.