Oslava 60. výročí poválečného školství v Pilníkově

Dne 5. června 2005 se v Pilníkově konala oslava 60. výročí poválečného školství v Pilníkově. K této oslavě byl připraven bohatý program. Nejprve na pilníkovském náměstí vyhrávala dechová hudba z Trutnova – Krakonoška, po které následovalo krátké vystoupení mažoretek a úvodní projev starosty obce Pilníkov pana Františka Hubáčka a představitelů školy – pana ředitele Mgr. Rudolfa Cermana a paní zástupkyně ředitele Mgr. Marcely Wágnerové.

Starosta shrnul rozvoj celé obce od poválečného období do současnosti. Představitelé školy se zaměřili především na rozvoj školství v obci a na dosažené úspěchy místní školy. Po projevech si všichni návštěvníci mohli prohlédnout školu, přitom v každé třídě byla připravena expozice s určitým zaměřením. Například na zeměpis, dějepis, fyziku a v neposlední řadě také na úspěchy žáků školy ve znalostních i sportovních soutěžích. Obzvláště zajímavá byla expozice v 5. třídě, kde byly k nahlédnutí staré školní kroniky i jiné staré dokumenty. Dokonce i současné lavice a školní tabule byly vyměněny za historické. Součástí oslav bylo také setkání učitelů, kteří na této škole učili. Odpoledne žáci mateřské školky a základní školy předvedli své dovednosti ve školní akademii.

Oslavám bohužel nepřálo počasí, přesto se jich zúčastnilo mnoho současných a bývalých učitelů i žáků, kteří tuto školu v minulosti navštěvovali nebo ještě navštěvují.

Program:
10:00 – 12:00 – Koncert Městské dechové hudby KRAKONOŠKA z Trutnova na náměstí před školou
11:00 – 11:05 – Slavnostní otevření školy
12:15 – 13:15 – Školní akademie-vystoupení žáků školy na sále Slunce
13:30 – 15:00 – Prohlídka všech tříd školy a výstavy historických dokumentů školy
15:00 – 19:00 – Prohlídka obce, posezení s občerstvením
19:00 – 02:00 – Pouťová taneční zábava na sále Slunce

Při konání setkání rodáků a absolventů školy proběhla také na OÚ výstava fotografií o Pilníkovu p. Nogawczyka a kronik p. Hakena.

Článek s fotografiemi byl také publikován na webu www.Pilníkov.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie, ZŠ a MŠ Pilníkov se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.