A opět přišlo půlení prázdnin

Je sobota 31. července 2021, tedy o tomto víkendu se půlí letošní prázdniny. A co by to bylo za půlení prázdnin bez myslivců z Mysliveckého spolku Pilníkov?

Myslivci si pro děti v mysliveckém srubu a jeho okolí připravili celou řadu zajímavých činností. Děti po příchodu dostaly papír s přehledem všech disciplín a papírovou tašku na dárky, které děti dostávaly po splnění každého z úkolů. Letos ale byly omezeny sladkosti a děti dostaly například propisovací tužky či sešit nebo dřevěné magnetky na ledničku s obrázky zvířat.

Řada disciplín byla tradičně poznávacích. Děti, mnohdy za pomoci rodičů, při nich poznávaly zvířata vycpaná i na obrázcích a větvičky stromů. Samozřejmě nechyběly tradiční disciplíny jako věšení kroužků na paroží, norování, výroba ptáčků ze šišek a barevného peří či malování. Chybět samozřejmě nemohla ani stále oblíbená střelba ze vzduchovky.

Po splnění všech úkolů děti obdržely špekáček, který si hned mohly nad připraveným ohništěm opéci. A protože bylo teplo, dostávaly děti zdarma i pití. A aby to nebylo dospělým líto, mohli si koupit klobásu nebo výborný gulášek a k tomu třeba pivo.

Letos se také děti mohly na silnici svézt na koni nebo kočárem a zblízka si prohlédnout dravce v podání spolku Dotkni se křídel.

Na závěr odpoledne ještě myslivci vybrali nejhezčí z namalovaných obrázků a jejich autory také odměnili.

Letos sice nebylo půlení prázdnin moc prezentováno, nebyl ani plakát, i tak na ně zavítalo přes padesát dětí.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, myslivecké akce, reportážní fotografie se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.