Betlémské světlo

V sobotu 21. prosince 2013 odpoledním vlakem v 16:25 hodin přijelo do Pilníkova Betlémské světlo. Motto letošního ročníku Betlémského světla se nese v duchu páté kapitoly knihy proroka Micheáše: „Nikdy nepodceňuj maličké; může tě to překvapit – z nepatrného počátku vzejde veliká věc.“

Betlémské světlo je plamínek každoročně zapalovaný před Vánoci v betlémské jeskyni, ve které se podle tradice narodil Ježíš Kristus. Tradice Betlémského světla byla obnovena sice již v roce 1986, ale do Pilníkova dorazilo teprve podruhé a dovezli ho kurýři z trutnovského skautského střediska Hraničář Trutnov.

První zájemci si převzali Betlémské světlo již na pilníkovském nádraží. Potom kurýři zamířili do Domova pro seniory, kde obešli všechny jeho obyvatele a každému zvlášť popřáli veselé vánoce a předali přání vyrobené trutnovskými skautkami – světluškami z oddílu ABSAROK.

Nakonec navštívili dům s pečovatelskou službou, kde si většina obyvatel Betlémské světlo ráda převzala a ještě si zazpívali vánoční koledy.

Publikováno také na novinky.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.