Betlémské světlo

V sobotu 20. prosince 2014 odpoledním vlakem přijelo do Pilníkova Betlémské světlo. Motto letošního ročníku Betlémského světla se nese v duchu 14. kapitoly listu Římanům: „Sdílení štěstí vám přinese pokoj.

Betlémské světlo je plamínek každoročně zapalovaný před Vánoci v betlémské jeskyni, ve které se podle tradice narodil Ježíš Kristus. Tradice Betlémského světla byla obnovena sice již v roce 1986, ale do Pilníkova dorazilo potřetí a dovezli ho kurýři z trutnovského skautského střediska Hraničář Trutnov.

První zájemci si převzali Betlémské světlo již na pilníkovském nádraží. Další den kurýři zamířili do Domova pro seniory, kde obešli všechny jeho obyvatele a každému zvlášť popřáli veselé vánoce a předali přání vyrobené trutnovskými skautkami – světluškami z oddílu ABSAROK.

Nakonec navštívili dům s pečovatelskou službou, kde si většina obyvatel Betlémské světlo ráda převzala a ještě si zazpívali vánoční koledy.

Publikováno také na novinky.czzde.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.