Slet čarodějnic 30. dubna 2013

Tentokrát se naše čarodějnice slétly v úterní podvečer na náměstí, odtud si je kat odvedl na plácek za fotbalovým hřištěm, kde již byla připravena hranice. Jednu, tu nejdivočejší čarodějnici, si dokonce musel kat odvést přivázanou na provaze.

Za hřištěm stála nádherně hasiči připravená hranice s červeně oděnou čarodějnicí na svém vrcholu, která se kdoví proč podobala jedné z účastnic (poznáte které? 😉 ). I letos se hasiči na čarodějnice pořádně připravili a tak si malé čarodějky i čarodějové mohli, jako již tradičně, vyzkoušet jak se používá hasicí přístroj. Taková zkušenost se může někdy hodit. Dokonce si mohli vyzkoušet, jak se stříká z pravé hasičské hadice. Někteří si vyzkoušeli hasičské ochranné oděvy nebo alespoň hasičskou přílbu, když ostatní části oděvů mají hasiči tak velké…

Po vyzkoušení hašení, zatancování si, celý program vyústil v opékaní špekáčků a upálení jedné z čarodějnic na velké vatře.

I přes nepříznivé počasí se slétlo čarodějnic skutečně hodně – některé z nich měly opravdu přesvědčivé masky. Nebo to snad ani masky nebyly?

I tento celý program pro vás připravila komise pro kulturu a sport ve spolupráci s místním hasičským sborem.

Publikováno také na novinky.cz.


Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie, video se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.