Cesta za pokladem s Janou

Dnes odpoledne (v neděli 2.9.2012) u nás zvoní soused a jestli prý s nimi jdeme hledat poklad. No nejprve jsem si myslel, že se soused zbláznil – tady a poklad? Posléze se ukázalo, že paní Jana Pachlová spolu s několika kamarádkami se rozhodla na poslední prázdninový víkend připravit pro děti zábavné hledání pokladu – prázdninových vajíček.

Je poslední prázdninový den a i z Pilníkova dnes odlétaly prázdniny. Možná jste je také viděli, ale určitě je viděla Jana, která si dokonce všimla, že v lese za štěrkem nechaly vajíčka. Když je děti najdou, třeba se z nich vylíhnou další prázdniny! Prázdniny budou deset měsíců růst a sílet, až dorostou do dalších prázdnin 29.07.2013! Ale kdyby je děti nenašly, to by pak žádné prázdniny ani nemusely být…

Hledání začalo u hřiště. Aby to děti neměly tak jednoduché, plnily společnými silami různé úkoly. Třeba za požární nádrží malé děti, které zatím neumí číst, hledaly v trávě malá vajíčka s nalepenými písmeny a větší děti z nich složily nápis, který je nasměroval o kousek blíže k pokladu. U šterku byl zajímavý a dost náročný úkol. Těžký tedy hlavně pro Janu, která předváděla pantomimu a vždy první písmeno z předvedené ukázky si děti zapsaly a postupně z nich složily další popis cesty. Kdo nevěří, že to není jednoduché, nechť si zkusí pantomimou vyjádřit třeba písmeno “E”, tak aby ho někdo jiný (nejlépe malé dítě) poznal.

Děti se tak postupně přiblížily až na místo uložení pokladu. Poklad byl uschován ve čtyřech velkých vejcích skrytých ve vysoké trávě. A co v nich děti našly? … můžete se podívat na fotografie a video.

Video je dlouhé 11:20 minut.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie, video se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.