Den dětí s kouzelníkem

Nedělní odpoledne 3. června 2012 přivítalo pilníkovské děti v místní kryté sportovní hale. Čekal je zde zábavný pořad zorganizovaný Komisí pro kulturu a sport ve spolupráci s SDH Pilníkov. Odpoledne sice sprchlo, ale nikomu to v kryté hale nevadilo.

Po přivítání všech účastníků Veronikou, která přítomné seznámila s dalším programem, vystoupily nejprve trutnovské mažoretky – Růžičky, mezi kterými kvete i jedna růžička Adrianka z Pilníkova. Po nich vystoupil všemi očekávaný kouzelník Miloš Malý z Náchoda, Mistr České republiky v mikromagii, kterého možná znáte také jako finalistu televizní Talentmánie 2010. Kouzelník nejprve všem přítomným dětem rozdal kouzelnické hůlky, aby mu mohly pomoci s kouzlením. Potom již nebránilo nic tomu, děti do kouzlení zapojit. Dětem se kouzelník velice líbil. Po ukončení vystoupení ještě kouzelník Miloš obcházel jednotlivé stoly a skupinky zájemců a předváděl svá oblíbená kouzla s kartami. I dospělé diváky kouzelník zaujal.

Na závěr ještě vystoupily místní malé gymnastky. Potom již začaly soutěže.

Ve spolupráci s hasiči bylo připraveno celkem osm soutěží, za jejichž absolvování děti dostávaly razítka a sladkosti. Na závěr si děti mohly papíry s razítky vyměnit za los do tomboly. V tombole bylo mnoho zajímavých věcí a každý los vyhrával. Nejvíce se asi líbily peněženky, nafukovací jahody a šampáňo (samozřejmě dětské ;-)).

Mezi obvyklými soutěžemi jako házení na cíl, ať už v podobě šáši nebo kostičkové pyramidy, překážkové dráhy, kopů na bránu s klaunem nebo průlez temným pytlem, přibyly i zcela nové hasičské disciplíny. Jednalo se o skládání obrázku hasičského auta podle modelu a o rozvinutí hasičské hadice, což některým dětem šlo opravdu velmi dobře. Za odměnu si ji mohli zase svinout… Ostatní se nejlépe dozvíte z přiložených fotografií a videa.

Snad nejenom kvůli dešti se nikomu ani domů nechtělo.

Dnešního dne se zúčastnilo celkem 114 dětí a také mnoho dospělých.

Autorem plakátu je opět Jaroslav Blažek, junior. Plakáty jsou určeny pouze pro propagaci akcí na webu a vývěskách města. Jsme rádi, že se plakáty líbí. Dokonce natolik, že je uživatel vystupující jako “videopilnikov” na serveru www.youtube.cz a administrátor oficiálního webu města Pilníkova (“admin” v záhlaví článků) publikuje na oficiálním webovém serveru města Pilníkova www.pilnikov.cz jako součást vlastních videí místo úvodních titulků. I když by se alespoň mohl zeptat, zda-li části plakátů takto může použít, než je začlenění do svého videa a začne vydávat za svoje autorské dílo. Informace o autorovi je při předání souboru vždy přiložena v každém plakátu a je i v jeho názvu.

Video je dlouhé 30:03 minut, snad se tam většina z účastníků najde :-).

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie, video se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.