Setkání spolků v Pilníkově

Město Pilníkov ve spolupráci s místními spolky – s Mysliveckým sdružením Krakonoš a se Sborem dobrovolných hasičů – uspořádali v sobotu 18. září 2010 další akci v rámci projektu Euroregionu Glacensis “Na společné cestě”, tentokrát pod názvem “Setkání spolků”.

Zajímavý program začal již v 9 hodin dopoledne na krytém sportovišti, kde po krátkém zahajovacím projevu spolu soutěžila sportovní družstva z Marciszówa, Pilníkova a Vítězné. Za mohutného povzbuzování publika se sportovní celky utkaly ve florbalu a ve stolním tenise. Na florbalu byla ke slyšení, kromě řehtaček, také jedna vuvuzela.

Výsledky turnajů sem nepíši, protože zde platilo staré olympijské heslo – “Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se”, avšak i zde dostali sportovci za své výkony “zaplaceno” pamětní mincí (medailí), která byla u příležitosti setkání spolků ražena.

Hlavní program začal ve 13 hodin na ozvučeném pódiu za fotbalovým hřištěm, kde nejprve představitelé města Pilníkov přivítali starosty z Marciszówa a Vítězné. Po proslovech začal vystoupením žáků z místní základní školy pestrý odpolední program, který pokračoval vystoupením trubačů z Lesnické školy v Trutnově.

Na ozvučeném pódiu po celé odpoledne hrála skupina Elka z Hradce Králové a kolem probíhal další program. Například myslivci připravili ve svém srubu výstavu trofejí, za vodní nádrží předváděli hasiči svoji techniku a také předvedli krátkou ukázku jejího využití. Opodál probíhalo vystoupení sokolníků. V půl čtvrté příslušníci Policie ČR provedli ukázkový zásah pomocí služebních psů.

Také nemohu zapomenout na vystoupení dětské skupiny historického šermu Legenda aurea ze Dvora Králové, jejíž členové spolu během odpoledne svedli řadu soubojů. A nakonec jsem si nechal pracovnice z Hitrádia Magic z Náchoda, které “zmalovali” (na vlastní žádost) nejedno dítě.

Pro děti byly také připraveny hry – například lukostřelba, jízda na velbloudu nebo mašinkou – a soutěže ve stavbě o nejhezčí výrobek z kostek a stavebnice merkur. Vítězové těchto soutěží si odnesli sadu z příslušné stavebnice.

A koho by přepadl běhom odpoledna hlad či žízeň, mohl se občerstvit buď přímo na hřišti nebo guláškem v mysliveckém srubu.

V podvečer byla celá akce na hřišti ukončena vystoupením trubačů.

Celá akce byla večer zakončena taneční zábavou na sále restaurace Slunce.

A ještě fotografie, které jsem dal na stránky www.Pilnikov.cz:

Stejně jako v loňském roce i letos bylo z průřezu celým dnem připraveno video.

Příspěvek byl publikován v rubrice den města, informace z kultury, město Pilníkov, myslivecké akce, reportážní fotografie, video se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.