Krkonoše z Pilníkovské vyhlídky 2012

V sobotu 8. září 2012 se konaly již 6. městské slavnosti, letošní téma bylo “Krkonoše z Pilníkovské vyhlídky 2012“. Celá slavnost probíhala na kopci “Na Spravedlnosti” (471 m n. m.) nad Pilníkovem, kde byla postavena nová vyhlídka. Ve vyhlídce je umístěna barevná panoramatická mapa Krkonoš s popsanými vrcholy, které můžete za příznivého počasí z vyhlídky spatřit.

Letos se na organizaci slavnosti podílely, kromě Města Pilníkov, také Myslivecké sdružení Krakonoš, Tělovýchovná jednota Spartak Pilníkov, Sbor dobrovolných hasičů a Základní škola.

Dopoledne probíhaly závody v cestě k vyhlídce. Vybrat jste si mohli mezi pěším výstupem, během a jízdou na kole. Chodecká a běžecká trasa vedla nejkratší cestou přímo na vrchol a byla dlouhá 1550 m. Cyklistická trasa vedla přes Liškárnu a byla dlouhá 8520 m. Odpoledne pak tři nejrychlejší obdrželi medaili a pohár.

Nejrychlejší chodkyní se stala paní D. Bejrová s časem 17:00 min, za kterou těsně následovala paní Y. Musial z Polska (17:03 min) a slečna N. Paceh, také z Polska (17:05 min). V běhu se o první dvě místa podělili místní hasiči pan Libor Luňák s časem 7:00 minut následovaný Martinem Hejlem (7:10 min). Nikdo další neměl k běhu odvahu… Cyklistickou trasu nejrychleji překonal v čase 22:15 minut pan Pavel Čubič, pronásledován Miroslavem Voženílkem mladším (22:33 min) a třetí dojel David Bartůněk (27:30 min). Mezi ženami byla nejrychlejší slečna Julie Kultová (28:39 min). Druhá žena, paní Eva Klapková dojela sice poslední, ale zato po cestě potkala skupinku asi 15 divočáků, kteří ji přeběhli přes cestu těsně před kolem.

Chutný oběd pro účastníky dopoledních soutěží byl připraven v hezkém prostředí nového penzionu “U Skutilů”.

Odpolední program probíhal opět v okolí nové vyhlídky a začal slavnostním projevem našeho starosty a pokračoval projevy místostarosty Marciszówa a starosty Vítězné. Po projevech následovalo přestřižení stuhy, které provedl starosta Pilníkova spolu se zástupkyní z Marciszówa paní Blankou Cepielik, a tím byla vyhlídka oficiálně otevřena.

Celé odpoledne moderovala paní Mgr. Veronika Sokolovičová, která upozorňovala účastníky na akce probíhající na různých místech vrchu “Na Spravedlnosti”. Byla to například divadelní vystoupení Ladislava Peřiny “Špalíček” a “Čert a Káča”, pití piva na čas, překážkový běh, jízda zručnosti na kole, soutěž o nejlepší masku Krakonoše nebo na populárně naučnou přednášku Mgr. Pavla Klapky, Ph. D. o Krkonoších – o geologii i o současném výhledu.

Během odpoledne také vystoupilo pěvecké seskupení Zorza z družebního Marciszówa s pěti písněmi. Dále odpoledne také proběhl koncert místní hudební skupiny Tlupa tlap a večer, po slavnostním zapálení táboráku panem Doležalem, přímo u táboráku hrála skupina Kocábka.

Po celé odpoledne si všichni účastníci mohli v několika stáncích zakoupit občerstvení – guláš, koláče, grilované prase a k pití i různé druhy piv i nealkoholických nápojů. Poblíž stanu hasičů byla výstavka obrázků namalovaná dětmi na “Mysliveckém půlení prázdnin“. V podstatě většina místních organizací a spolků se na tomto dni nějak zúčastnila.

Je škoda, že místní základní škola, ačkoliv je uvedena na tištěné pozvánce jako jeden z pořádajících spolků, se na této významné akci (již druhým rokem) nijak neprezentuje.

Video je dlouhé 49:48 minut.

A na závěr ještě oficiální videa s komentářem v českém a polském jazyce. Délka každého videa je 10:02 minut.

Příspěvek byl publikován v rubrice den města, informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie, video se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.