Pilníkovské městské slavnosti 2019

Na konci prvého školního týdne, tedy 7. září 2019, se konaly další městské slavnosti. Slavnosti opět probíhaly po celé sobotní odpoledne v areálu fotbalového hřiště, v okolí mysliveckého srubu a požární nádrže. Organizace se opět ujalo Město Pilníkov s některými místními spolky a organizacemi, konkrétně Myslivecký spolek Pilníkov, Sbor dobrovolných hasičů Pilníkov, MS Českého rybářského svazu a Spartaku Pilníkov.

Pořadem, stejně jako loni, prováděl moderátor Karel Hynek. Nejprve na úvod spolu se starostou města Josefem Červeným, místostarostou Petrem Jiráskem, Petrem Pěchočem a hosty arciděkanem ICLic. ThLic. Jánem Kubisem a MUDr. Magdalénou Šturalovou přivítali návštěvníky. Starosta přítomné seznámil s programen celého odpoledne, který zahájili mažoretky ze skupiny Nemesis Trutnov.

Po mažoretkách přišel na podium fotbalový internacionál Ladislav Vízek, který vyprávěl o své sportovní fotbalové kariéře i zodpovídal zvídavé dotazy besedujících. Nakonec se jim rád podepsal či se s nimi nechal vyfotografovat.

Ani na letošním dni obce nemohlo chybět vyhlášení dalšího ročníku Pilníkovského pelikána 2019. Pátou plaketu získal za dlouholetou obětavou práci pro Pilníkov bývalý starosta a dosud aktivní sportovec František Hubáček. A aby se jen nepovídalo, zahrála nejprve dechová hudba Mrákotinka a později odpoledne vystoupila skupina Sansaband, po které následovala Stand Up Comedy – Na stojáka.

Koho tato vystoupení nezaujala, mohl navštívit různé pouťové atrakce, které opět dotovalo Město Pilníkov, takže ceny byly poloviční oproti běžným pouťovým cenám. Nyní jich tu ale bylo více než na pouti – jen kolotoče tu byly hned tři! A k tomu, kromě atrakcí známých z poutě, zde byl i velký (a stále zaplněný) autodrom. Velmi napínavá byla také soutěž žen v hodu (nafukovací) paličkou na maso. A aby to nebylo líto přítomným mužům, mohli se zapojit do soutěže v hodu pivním sudem.

Na závěr dne vystoupila po osmé hodině večer oblíbená rocková skupina Vaťák a až na úplný závěr dne obce rozsvítil oblohu nad hřištěm ohňostroj.

I když dnu obce nepřálo příliš počasí, protože občas mrholilo, navštívilo jej téměř 500 návštěvníků.

Příspěvek byl publikován v rubrice den města, informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.