Den modelářů v Pilníkově 19.06.2011

V neděli 19.06.2011 místní modeláři uspořádali na hřišti TJ Spartaku Pilníkov Modelářský den. Návštěvníci si prohlédli modely různých vojenských vozidel, převážně tanků, letadel a dokonce i lodí a ponorek. Dále byly k vidění modely aut, včetně vysokých jeřábů, součásti vojenské výstroje a výzbroje a hlavně RC-modely. Kdo chtěl, mohl si vyzkoušet na leteckém simulátoru, jaké to je “létat” s letadlem.

V rohu hřiště připravili airsoftovou střelnici, na které si zájemci mohli vyzkoušet střelbu z různých airsoftových zbraní do plechovek.

Hned vedle hřiště modeláři připravili závodní trať, po které proháněli své modely různých velikostí. Některé jezdily pěkně rychle!

Mezi vystavenými RC-modely bylo i několik letadel a vrtulníků. Vzhledem k větrnému počasí vzlétli pouze vrtulníky a jejich piloti předvedli ukázku akrobacie a v jednom případě i nechtěnou ukázku „tvrdého“ přistání při nízkém průletu nad zemí.

Škoda jen, že modelářskému dni moc nepřálo počasí.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.