Halloweenský průvod aneb strašidel se nebojíme

Vzhledem k trvající neexistenci stálého výboru pro kulturu, i tuto kulturní akci zajišťoval opět výbor sociální, za vydatné podpory SDH Pilníkov a několika dalších dobrovolníků z řad místních obyvatel.

Strašidelná trasa začínala tradičně na náměstí, kde 70 dětských účastníků obdrželo seznam všech zastávek a dalších 17 převážně starších dětí “papír” nechtělo a na trasu vyrazilo, jen tak pro radost. A kdo z dětí ještě na start přinesl namalovaný obrázek nebo koláž, tak se navíc zařadil do soutěže o nejhezčí obrázek. Proto účastníci také dostali hlasovací lístek, aby ten nejhezčí vybrali.

Na cestu tajemným večerem se děti s rodiči vydávali v menších skupinkách. Každé strašidlo mělo připravené otázky pro děti i jejich doprovod. Otázky byly z kreslených i hraných pohádek. Děti měly otázky samozřejmě lehčí a dospělí jen o trochu těžší. Zatímco děti odpovídaly vesele, byť někdy trochu váhavě, ale vždy se snažily úkol splnit, od některých dospělých jste mohli slyšet: „Už jsi dostal bonbón, tak pojď!“, a táhli děti pryč a otázku ignorovali.

Trasa začínala na náměstí. Děti nejprve prošly myší dírou a hned za mostkem přes potok narazily na dřevěnou rakev vedle které stál sám hrabě Drákula. Po něm následovala mumie s jeptiškou u hasičárny, mrtvá nevěsta u kryté haly. Dále cesta vedla neosvětlenou ulicí Novoměstskou kolem Wednesday Adamsové a kolem postavy vraha s hororu vřískot až na konec ulice a zpět ulicí K Táboru kolem ducha a kostlivců k bílé paní na Okružní a kolem dýňového muže u DPS a kata ulicí Ke Hřišti až na hřiště, kde již bylo připraveno ohniště a špekáčky pro účastníky putování. Zde bylo možné si prohlédnout výstavku z donesených obrázků. Vyplněné hlasovací lístky se vhazovaly do malé černé, zlatě zdobené rakve. Po jejich součtu byly vyhlášeny tři nejhezčí obrázky.

Na závěr je ještě nutno poděkovat hasičům z SDH Pilníkov, kteří perfektně zajistili bezpečnost účastníků halloweenu při přecházení státní silnice u hasičárny a také všem ostatním strašidlům i ostatním, kteří se na akci podíleli.

Celkem se na halloweenskou trasu potemnělým Pilníkovem vydalo téměř devadesát dětí s rodiči, což je jedna z nejvyšších účastí v tomto roce.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.