Jarní svod loveckých plemen

Okresní myslivecký spolek ČMMJ Trutnov každý rok pořádá jarní svod psů všech loveckých plemen. Letošní svod připadl na sobotu 18. dubna 2015 a jeho organizací bylo pověřeno pilníkovské MS Krakonoš. Svod se konal na myslivecké chalupě v Pilníkově, kde bylo pro všechny příchozí zajištěno teplé i studené občerstvení a nápoje.

Po úvodním nástupu a fanfárách v podání Jaroslava Rejdáka, přivítal všechny přítomné člen kynologické komise pan Vladislav Valenta. Hned po přivítání začalo vlastní hodnocení. Nejprve každému psu pan Vladislav Valenta zkontroloval tetování nebo přečetl čip, mezitím MVDr. Jaroslav Čechura ověřil platnost očkování, a následně MVDr. Nosek posoudil každého mladého psa nebo fenku vzhledem ke standardu, což zjednodušeně znamená, že kontroloval výšku v kohoutku, zbarvení, barvu oka, sílu kostry, chrup, skus, povahu a další. U většiny psů to nebyl problém, ale některým se obzvláště kontrola chrupu vůbec nelíbila. Nakonec ale stejně byl chrup zkontrolován i jim.

Svodu se zúčastnilo celkem 32 psů pěti plemen – ohaři, barváři, honiči, jezevčíci, teriéři a slídiči z blízkého i vzdáleného okolí.

Závěrem se patří poděkovat pořadatelskému OMS Trutnov i MS Krakonoš Pilníkov za vzornou přípravu celé akce, včetně zapůjčení prostor a zajištění občerstvení.

Publikováno také na novinky.czzde.

Příspěvek byl publikován v rubrice město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.