Pilníkovská knihovna

Od roku 2011 má Městská knihovna Pilníkov vlastní Internetové stránky – http://knihovnapilnikov.webk.cz/, a protože jsem na uvedený web dával několik fotografií (najdete je také dole pod článkem), zeptal jsem se přitom, jak to vlastně v naší knihovně chodí.

Knihovna je umístěna v budově radnice na pilníkovském náměstí. Vyjdete po schodech do prvního patra a tam, po pravé straně, najdete místnost knihovny. Místnost je plná regálů a přihrádek. Mezi nimi najdete stůl, na stole počítač a za počítačem paní knihovnici. Od jara 2008, přesněji od 16. dubna 2008, je knihovnicí paní Jana Podlipná. Před ní byla knihovnicí paní Lhotáková ze Starých Buků, před ní paní Jana Tichá a ještě před ní pan Žirovnický.

Knihy si můžete vypůjčit pravidelně každou středu mezi 13:00 a 17:30 hodinou. Za půjčování knih se v současné době platí roční paušál, který pro dospělého čtenáře činí 60 Kč a pro děti, studenty a důchoce je poplatek poloviční, tedy 30 Kč na rok. Knihovnu nyní navštěvuje  90 čtenářů.

Místnost knihovny je velká sice jen 44 m2, ale vejde se do ní více než 3100 knížek a k tomu ještě nějaké ty časopisy. Převážná část knížek je beletrie, ale nezapomíná se ani na literaturu naučnou, která je zastoupena 714 svazky. Pro doplnění: beletrie je 2433 svazků, takže na začátku roku 2011 knihovna měla celkem 3147 svazků.

Pokud chcete nějakou knížku, která v knihovně není, zkuste požádat paní knihovnici a ona Vám ji půjčí z jiné knihovny, třeba z trutnovské. Loni takto čtenářům sehnala více než 1100 knih.

Pokud potřebujete nějakou knihu a právě není půjčovní doba (nebo se vám jen zrovna nechce jít do knihovny) můžete zkusit “On-line katalog”, na který najdete odkaz dole na webových stránkách knihovny, a protože v katalogu funguje i vyhledávání podle klíčových slov, nemusíte znát ani přesný název hledané knihy. Dokonce také zjistíte, zda-li je volná k vypůjčení nebo ji má někdo právě vypůjčenu.

  • NextGen scrollGallery2 thumbnail
  • NextGen scrollGallery2 thumbnail
  • NextGen scrollGallery2 thumbnail
  • Pilníkovská knihovna
  • Pilníkovská knihovna
  • Pilníkovská knihovna
Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.