Křest nového CD skupiny Tlupa Tlap

V pátek 7.6.2013 ve večerních hodinách se pilníkovský penzion „U Skutilů“ zaplnil příznivci místní hudební skupiny „Tlupa Tlap“, kterou mnozí mají stále v povědomí ještě pod původním jménem „Kaluže“. Po dlouhých osmi letech totiž bylo křtěno nové CD nesoucí název skupiny, tedy „Tlupa tlap“. Navíc každý, kdo na křest přišel, obdržel i malý dárek.

Kmotrem CD se stala česká folková hudební skupina „NEŘEŽ“, která přijela v sestavě Vít Sázavský, Zdeněk Vřešťál a Vít Beneš. Bylo to již tředí CD této skupiny. I když předchozí dvě CD vydala skupina „Tlupa Tlap“ ještě pod svým původním názvem „Kaluže“, bylo to v roce 2001 „Vločky se ničím netajou“ a o čtyři roky později, tedy 2005, „Šedé CD“.

Po úvodním koncertu skupiny „NEŘEŽ“ byla deska pokřtěna a poté následovalo představení většiny písniček z nového CD a to za přispění tří hostů, kteří se také na nahrávání nového CD podíleli – Lenka Jiránková (violoncelo), Matěj Suk (beatbox) a Zdeněk Vřešťál (akustická kytara).

O oblibě i „starých“ písniček svědčí také vyžádaný přídavek z prvého CD „Tak trochu jiná koleda“, která nechybí na žádném pilníkovském koncertě.

Koncert spojený se křtem nového CD měl velký úspěch – vždyť jej navštívilo více než 200 návštěvníků! A to se koncertu účastnila například návštěvnice až z Českých Budějovic i nejstarší občan Pilníkova pan Karel Skutil.

Publikováno také na novinky.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.