5. Městské slavnosti – 3. září 2011

Sobotní odpoledne 3. září 2011 mohli pilníkováci, i návštěvníci z okolí, strávit na 5. městských slavnostech, které se konaly na fotbalovém hřišti v Pilníkově a jeho nejbližším okolí. Na jeho organizaci se kromě Města Pilníkova podílelo Myslivecké sdružení Krakonoš, místní skupina Českého rybářského svazu, Sbor dobrovolných hasičů, TJ Spartak, Klub důchodců a Klub modelářů.

Slavnosti začaly po 13 hodině projevem starosty města, ve kterém nezapomněl poděkovat všem spolupořadatelům za pomoc s organizací slavností. Po něm následovalo vystoupení trutnovských mažoretek – letos vystoupily ve slušivém modrém oblečení.

V průběhu odpoledne ještě proběhla vystoupení skupiny historického šermu DURABO, výstava místních fotografů na téma “Pilníkov a okolí očima fotografů”. Po celé odpoledne hrála hudební skupina ELKA z Hradce Králové a probíhaly různé soutěže pro děti a modeláři předváděli své umění. Také jste se po Pilníkovu mohli svést oblíbeným vláčkem, který i letos byl v obležení dětí i dospělých. A samozřejmě, když mezi pořadateli byli hasiči, nemohlo chybět u dětí velmi oblíbené klouzání v pěně.

Organizátoři samozřejmě neopomněli na občerstvení – u myslivců jste si mohli dát guláš ze zvěřiny nebo na hlavní ploše byly stánky s bramboráky, párkem v rohlíku, klobásou či uzenou kýtou. Protože bylo vedro, mohli jste se zchladit i zmrzlinou.

Letošní městské slavnosti se opět vydařily a přišlo se na ně podívat i mnoho “přespolních” návštěvníků.

Letos jsem se slavností bohužel nemohl zúčastnit, proto jsou fotografie od staršího syna.

Příspěvek byl publikován v rubrice den města, informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.