Oslava 100. a 102. narozenin v DPS Pilníkov

Na přelomu listopadu a prosince 2013 (29.11. a 2.12.) se v Domově pro seniory v Pilníkově konala velká oslava. Hned dvě obyvatelky domova dosáhnou začátkem prosince úctyhodného věku 100 a 102 let.

K jejich výročí jim samozřejmě popřála jejich rodina a za zaměstnance DPS Pilníkov oběma stařenkám poblahopřál ředitel DPS Ing. Vít Petira, který jim předal krásné květiny. Samozřejmě nechyběly ani velké dorty a další dárky. Nějaké dárky jim také předali jejich sousedé a spolubydlící z domova. Ke gratulantům se přidali i zástupci vedení Královéhradeckého kraje, kteří se na obě oslavenkyně přijeli podívat a poptat se na jejich zdraví.

Starší z oslavenkyň paní Štefanie Škvrnová se narodila 7. 12. 1911 ve Slovenské obci Horná Súča v Bílých Karpatech na Česko – Slovenském pomezí v okrese Trenčín. V roce 1927, když jí bylo 15 let, se s rodiči přestěhovala na Trutnovsko, kde prožila většinu času hlavně ve Starých Bukách. Celý život pracovala na polích a v lese, a také se ráda starala o svoji zahradu. Měla dva syny, ale oba dva již dnes nežijí.

Mladší z oslavenkyň, “teprve” stoletá, paní Anna Hamplová se narodila 2. 12. 1913 v Temném Dole. Později žila v Horním Maršově, odkud také přišla do pilníkovského domova pro seniory. Nejprve pracovala ve výrobě šperků v Horním Maršově a později také v Texlenu. Vždy ale chodila do práce pěšky.

Vzhledem k velkému množství gratulantů, byla oslava rozložena do dvou dnů. V pátek 29. 11. 2013 se přijel oběma stařenkám pogratulovat i delegace za Královéhradecký kraj, v jejímž čele byl první náměstek hejtmana královéhradeckého kraje Ing. Otakar Ruml a dále pak PaedDr. Mgr. Josef Lukášek, člen Rady Královéhradeckého kraje s gescí za sociální oblast a Ing. Mgr. Jiří Vitvar, vedoucí odboru sociálních věcí.

V pondělí pak dorazili hosté z bližších míst – MUDr. Pavel Trpák, předseda výboru zdravotního královéhradeckého kraje a senátor Parlamentu ČR, JUDr. PhDr. Zdeněk Ondráček, Ph.D., člen zastupitelstva KHK a poslanec PČR, PhDr. Robin Böhnisch, poslanec PČR a v neposlední řadě přišli poblahopřát i zástupci města Pilníkov starosta města pan Jiří Haken a zastupitel pan Luboš Balcar.

I my se připojujeme ke všem gratulantům a přejeme oběma stařenkám ještě dlouhý a spokojený život a hlavně hodně zdraví!

Publikováno také na novinky.cz, v Krkonošském deníku ze dne 04.12.2014, na webu Královéhradeckého kraje.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie, video se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.