Pilníkovská pouť

Po dlouhé přestávce v kulturních akcích zapříčiněné koronavirem se o prvním červnovém víkendu na pilníkovské náměstí opět po roce vrátily různé pouťové atrakce v čele s klasickým řetízákem – prostě přijela k nám pouť! Přitom vstupné na všechny atrakce bylo snížené na polovinu, protože zbytek vstupného zadotovala místní radnice.

Pouťové atrakce tak na celý víkend zaplnily náměstí. Mezi tradičními atrakcemi jako již zmíněný řetízkový kolotoč, střelnice nebo zorbing, letos přibylo i několik nových atrakcí. Nejobsazenější z nich byl Snow Tubing – sjíždění svahu na nafukovacím kole. Konečně si děti mohly “zasáňkovat”, když sněhu o této zimě u nás bylo hodně poskrovnu.

Avšak parčík pod náměstím opět po roce patřil pohádkovým bytostem. Mohli jste tam narazit na piráty, čarodějnici, Obelixe i Fionu se Šrekem. A u kašny lákali děti k rybaření v kašně naši místní vodníci. Tedy vodník s vodnicí. Děti si s pohádkovými bytostmi vyzkoušly různé hry i zajímavé soutěže. A samozřejmě, že za úspěšné absolvování všechny děti vždy dostaly sladkou odměnu. Pohádkové bytosti vystupovali pod patronací kulturního výboru v rámci dětského dne.

Místní sportovci ze Spartaku Pilníkov k tomu všemu po celou dobu zajišťovali občerstvení i s krytým posezením proti dešti, což se ukázalo jako velmi vhodné, neboť počasí pouti moc nepřálo a občas více či méně pršelo. K poslechu odpoledne hrálo místní jarmareční hudební těleso Nešlapeto, které později odpoledne vystřídala oblíbená skupina Elka.

I letos se bez většího zájmu veřejnosti konala soutěž o nejlepší pouťový koláč. Soutěžící se sešli pouze tři. I přesto mezi nimi vynikl koláč pana Šiply, který svým letošním vítězstvím obhájil vítězství loňské. Za vítězství obdržel černou zástěru a stal se z něho “Pilníkovský MasterChef”.

Letošní pouť byla poprvé rozšířena i do velké zasedací místnosti na radnici, kde probíhala výstava kreslených vtipů trutnovského výtvarníka Jiřího Gruse. Výstavu jeho vtipů bude možné shlédnout i v následujících dnech až do 10. září 2020.

Pouť navštívilo poměrně velmi vysoké množství místních i přespolních návštěvníků (konečně se zase někam může!) a dětského dne se aktivně zúčastnilo 138 dětí.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.