Pilníkovská pouť

Po dlouhé přestávce v kulturních, společenských i sportovních akcích se v sobotu 5. června 2021 opět po roce konala pilníkovská pouť tradičně spojená s dětským dnem. O to více si ji letos užívali jak místní, tak i mnoho přespolních návštěvníků. Navíc pilníkovská pouť patřila mezi první letošní větší akce, které se sice za předepsaných hygienických podmínek mohly konat. Ale kromě pár cedulek na příchodech na náměstí nebylo téměř nikde znát jakékoliv covidové omezení.

Celé náměstí, a tentokrát i schodiště z náměstí k restauraci Slunce, se zaplnilo množstvím pouťových atrakcí a stánků s různými sladkostmi, suvenýry i občerstvením. Oba stánky s občerstvením obhospodařovaly místní spolky. U radnice prodávali občerstvení členové místního Spartaku a dole před restaurací Slunce zase hasiči z SDH Pilníkov.

Zároveň s poutí připravil na sobotní odpoledne kulturní výbor v čele s Petrem Pěchočem dětské odpoledne. A tak se stalo, že plácek pod kostelem ožil pohádkovými bytostmi. Mohli jste tu potkat piráty, ducha, klauny, čarodějnici a v kašně se objevil i vodník s vodnicí.

Letošní pouti po celé odpoledne přálo počasí. I když už to nevypadalo! Krátce po 13. hodině začalo pršet a po náměstí se valily potoky vody. Avšak těsně před začátkem dětského dne najednou pršet přestalo. A počasí to i vydrželo!

A na závěr trochu statistiky. Poutě se zúčastnilo nebývale velké množství návštěvníků a 300 dětí se aktivně zapojilo do dětského dne. Je to nejvyšší návštěvnost za poslední roky! Toto se projevilo nejen zacpaností ulic parkujícími auty nejen kolem náměstí, ale také vzhledem k omezenému provozu po hlavní silnici I/16 se parkovalo i na ní. Prostě auta byla všude. Tomuto množství návštěvníků také odpovídá množství zkonzumovaného občerstvení. Sportovci vytočili 12 sudů piva k tomu prodali přes 50 kg pochutin, které na grilu ve velkém vyráběl Milan Bönisch. Hasiči měli stánek dále od centra dění, tak prodali “jen” dva velké a tři malé sudy piva a velké množství párků v rohlíku.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.