Na pilníkovském náměstí se zřítila opěrná zeď

V noci z 28. února na 1. března 2019 spadla opěrná zeď na náměstí. Sice se vyvalila opěrná zeď z pískovcových kvádrů, ale části kammených podpěr za touto zdí zůstaly, i když posunuté, a tak se nevyvalil hliněno-pískový podklad náměstí. Ze stavu opěrné zdi je patrné, že jí protékala srážková voda a vymlela spojovací materiál mezi pískovcovými bloky.

Pokud jste četli zápis z prvního veřejného zasedání ze dne 20. 02. 2019, tak v bodě 12) jste se dočetli, že byla schválena smlouva k žádosti o dotaci na akci “Oprava opěrné zdi u parkoviště na náměstí v Pilníkově” se společností ENVIPARTNER, s.r.o. k titulu MMR 117d8210C. Podle vyhlášené dotace by měly být výsledky vyhlášeny do konce května 2019, tak snad se to rychle opraví.

Pamatujete, jak probíhala rekonstrukce náměstí do dnešní podoby?
Rekonstrukce probíhala v létě roku 2002 a došlo při ní k výměně betonových dlaždic, které byly položeny na pískem zakrytých kočičích hlavách. Také byla znovuobjevena a následně obnovena studna, kterou však starší občané ještě pamatovali. A také byl upraven svah na východní straně náměstí u radnice. V rámci rekonstrukce bylo též opraveno schodiště.

Příspěvek byl publikován v rubrice historické památky, město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.