Pilníkovský festiválek “Pro žlutý kostel”

Protože místní kostel je stále v havarijním stavu, rozhodli se členové místní hudební skupiny “Kaluže” uspořádat festiválek na podporu obnovy kostela.

V sobotu 30.06.2007 večer se uskutečnil koncert se sbírkou na pilníkovský kostel pod názvem “Pro žlutý kostel”.

Koncert zahájilo liberecké duo DisneyBand, po kterém následovalo vystoupení místní sólistky Lucie Jandíkové, která doprovázela svůj zpěv hrou na kytaru.

Další na řadě byla místní hudební skupina Kaluže, po jejímž vystoupení následovala první přestávka, která byla vyplněna promítáním mých fotografií z pilníkovského kostela za  doprovodu hudby Petra Pyciaka z Hostinného, který hrál na nástroj australských domorodců Digeridoo.

Po přestávce a přeskupení lavic s diváky hrála liberecká skupina Jarret. A po jejím vystoupení byla druhá přestávka s promítáním fotografií, kterou opět podbarvoval svojí hudbou Petr Pyciak.

Závěr koncertu patřil hradecké revivalové skupině Santana & Friends, která hraje v latinsko-americkém stylu hudbu z produkce Carlose Santany.

Úspěšný koncert se protáhl až hluboko přes půlnoc.

Během koncertu bylo na vstupném a prodaných pohledech, tričkách i keramických předmětech vybráno na pilníkovský kostel celkem 16 850 Kč. Peníze byly zaslány na účet pro opravu kostela.

Příspěvek byl publikován v rubrice kostel Nejsvětější Trojice, město Pilníkov, něco z historie se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.