Pilníkovský Písničkář 2013 má za sebou úspěšnou premiéru

V páteční podvečer 11. října 2013 se v pilníkovském penzionu „U Skutilů“ konal 1. ročník muzikantské sešlosti – „Pilníkovský Písničkář 2013“. Sešlost je určena pro začínající písničkáře různých žánrů, takže příchozí si mohli poslechnout například folk, contry i blues.

Každý účinkující měl na své vystoupení plných 30 minut, ve kterých se mohl předvést a samozřejmě hned zjistit odezvu od posluchačů.

Podvečer zahájil místní písničkář Jiří Kulka alias Písničkář George, který také celým večerem provázel. Po něm se na improvizovaném jevišti vystřídala ještě řada dalších písničkářů, kteří do Pilníkova dorazili nejen z blízkého Trutnova, vzdálenějšího Hradce Králové, ale i poměrně vzdálené Prahy. Posluchači si tak mohli poslechnout Jiřího Votypku, Jaroslava Jerry Karmáška, Jiřího Štěpánka, Janu Štěpánkovou, Martina Rouse, Karla Polívku, Milana Georgieva, Duo Svitky (Jiří Kyncl a Jiří Svítek) a uskupení Pavel Patočka, Pavel Kasák, Sára Rotterová a Jiří Holý. Snad jsem na nikoho nezapomněl…

Všechny tyto písničkáře si přišlo poslechnout více než sedmdesát posluchačů, mezi kterými nechyběl ani starosta obce Pilníkov – pan Jiří Haken.

Publikováno také na novinky.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.