Pochod okolím Pilníkova

Na neděli 10. června 2012 naplánovala Komise pro kulturu a sport pochod okolím Pilníkova.

Za letošní cíl byla vybrána sousední vesnička Čermná. Přestože je Čermná v podstatě “přes kopec”, šli jsme přes sousední obec Vlčice, kde jsme před kostelem odbočili doleva do Čermné a tedy celá cesta byla dlouhá přibližně 18 kilometrů.

Na cestu se většina účastníků vydala z pilníkovského náměstí, my jsme se přidali až na Letné (nechtělo se nám jít z Letný na náměstí a zpátky…). Kdybychom byli bývali tušili, že první zastávka bude ve vlčické hospodě, čekali bychom bývali raději rovnou tam ;-).

Po rychlém občerstvení jsme vyrazili kolem kostela a bílých krav s telátky, která nám přešla přes cestu, dále na Čermnou. Sice nám moc nesvítilo Sluníčko, ale nepršelo a bylo dusno, takže se šlo celkem příjemně, i když panoramat jsme si moc neužili. No tak si sem budeme muset ještě někdy zaskočit…

V Čermné jsme se v místní restauraci naproti kostelu Svatého Václava pořádně posilnili na zpáteční cestu. Dokonce kousek za kostelem jsme našli spoustu lesních jahod, které se uplatnily jako “zákusek”.

Cestou domů jsme se vydali nejprve stejnou cestou, ale na rozcestí nad obcí Čermná jsme odbočili na “Hakenovu stezku”, která vede z Pilníkova – no hádejte odkud! Na této stezce nás však zastihl déšť. Naštěstí však déšť nebyl příliš silný, a tak nám nezkazil celkový dojem z celého pochodu.

Na tento pochod se vydalo celkem 18 účastníků. Nejstarším účastníkem byla paní Prokopcová (jako obvykle) a paní Honcová. Nejmladšími účastníky byli Kája a Vojta Slavíkovic. Také nás letos potěšila účast osmáků Lukáše a Ondry.

Děkujeme Komisi pro kulturu a sport za hezky zorganizovaný výlet. No i když to počasí mohli zajistit lepší, tak snad příště ;-).

Video je tentokrát krátké 5:14 minut.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie, sportovní akce, video se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.