Dětské myslivecké odpoledne aneb půlení prázdnin

V pátek 30. července 2010 uspořádali pilníkovští myslivci, nyní již tradiční, akci pro děti “Dětské myslivecké odpoledne aneb půlení prázdnin”.

Myslivci si pro děti připravili celou řadu zajímavých činností. Nejprve, po přivítání, odpoledne začalo povídáním o přírodě a zvěři s ukázkami trofejí. Kdo dával pozor, měl později ulehčené vyplňování mysliveckého kvizu. Po vyprávění následovala řada soutěží, jejichž absolvování pro děti nezůstalo bez sladké odměny. Děti spolu závodily na koloběžkách, na vlastní kůži si zkusily “norování”, chůzi na chůdách a oblíbenou střelbu ze vzduchovky. Na závěr se děti mohly zajet podívat na divoká prasata.

Na louce byl pro děti také připraven hrad z balíků slámy, kde si mohly zaskákat. Před hradem byl připraven ekologický koutek, kde se děti učily prakticky rozdělovat odpad do kontejnerů, podle toho, co kam patří.

Ani letos nemohla chybět “myslivecká dílna”, která měla loni velký úspěch s výrobou ptačích budek. Letos si děti mohly vyrobit krmítko pro ptáky. Myslivci připravili “polotovary” a různě velká kladiva a děti všech věkových kategorií si mohly vyrobit vlastní ptačí krmítko!

A aby děti během odpoledne netrpěly hladem a žízní, myslivci jim zajistili zdarma i občerstvení – kolu a buřta s rohlíkem. A protože buřt je nejlepší opečený, tak i ohniště bylo.

Na závěr byli nejúspěšnější řešitelé mysliveckého kvizu pasováni na “Mladého myslivce”.

Dětem i dospělým se myslivecké odpoledne líbilo. A to i přesto, že letos počasí akci příliš nepřálo. I když – mohlo být i hůř. Hlavně, že děti byly spokojené…

Tento článek a fotografie byl také zveřejněn na www.Pilnikov.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, myslivecké akce, reportážní fotografie se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.