Rekonstrukce školního hřiště

V pondělí 16. června 2011 nastoupila technika stavební firmy TUBEKO SPORT, spol. s r. o. na realizaci projektu „Umělý povrch veřejně přístupného školního hřiště v Pilníkově“. Na fotografiích níže vidíte, jak rychle stavební práce postupují. Celá úprava by měla být hotova nejpozději do konce prázdnin, aby žáci místní školy mohli hned v září nově upravené hřiště využívat.

Stávající školní hřiště bylo vystavěno v roce 1981, protože tenkrát nejen škola, ale ani obec lehkoatletické hřiště neměla. Protože hřiště postupem času zarůstalo travou, došlo v roce 2005 k rekonstrukci plochy hřiště. Ale nyní již škvárové hřiště opět zarůstá travou a proto bylo přistoupeno k této celkové rekonstrukci, při které dojde k odstranění nevyhovujících povrchů, které budou nahrazeny umělým povrchem Conipur EPD. Současně bude také upraven běžecký ovál i písková doskočiště.

Celkové náklady na realizaci tohoto projektu jsou vyčísleny na 2 800 286,- Kč a z této částky je dotace z programu LEDER vy výši 1 800 000,- Kč.

Zdroj informací: Království – Jestřebí hory, o. p. s., www.kjh.cz

V neděli 31.srpna jsme byli na náměstí, a tak jsme se šli podívat jak rekonstrukce pokračuje – zdá se, že je hřiště již hotové.

Příspěvek byl publikován v rubrice město Pilníkov, ZŠ a MŠ Pilníkov se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.