Školní akademie 12. června 2012

Letos se “Školní akademie” konala o něco později, a tak se děti, učitelé a rodiče sešli na sále restaurace “Slunce” v úterý 12. června 2012.

Programem akademie návštěvníky letos prováděla trojice populárních hrdinů z filmů o Harry Potterovi: Hermiona, Ron a samozřejmě Harry Potter – v podání Moniky Bönischové, Jakuba Kyselky a Martina Blažka – kteří postupně “vyčarovali” různá vystoupení všech tříd základní školy.

Nejprve vyčarovali “Sněhurku se sedmi trpaslíky” z 1. třídy, po nich ztvárnili žáci ze 4. třídy známou písničku Ivana Mládka Jožin z bažin, následovali vodníci a vodnice ze 2. třídy, páťáci předvedli vystoupení “rozmarných bohů” a třeťáci potom vystoupili jako kuchaři a dokonce rozdávali rodičům upečené zákusky (byly skutečně dobré). Následně nám zahráli členové kroužku flétniček, po kterých přijela na koloběžkách “Královna Koloběžka” ze 6. třídy. Osmáci nám vysvětlili, jak to chodí v jejich třídě, a nyní pokračovala druhá část vystoupení šesťáků s písničkami “Když se načančám” a “Pramen zdraví z Posázaví”. Po nich se na pódium připlazil “Chřestýš” z 5. třídy. Jako předposlední vystoupili žáci ze 7. třídy s “klipem Nightwork” a závěr akademie patřil deváťákům s vystoupením “Vězňové z Azkabanu”.

Kdo čekal na pokračování loňského zlatého hřebu školní akademie – vystoupení učitelského sboru – byl zklamán. Učitelé si letos nic nepřipravili :-(, prý ale příště. Tak uvidíme.

Kdo dal přednost fotbalu a nebyl se podívat, může se podívat na nezkrácené video a řadu fotografií, které jsou mnohem výmluvnější, než tento článek.

Video je tentokrát v nižší kvalitě, ale zato je to plných 50:17 minut, což je celý průběh akademie, takže všichni vystupující mohou vidět svá vystoupení kompletní.

Příspěvek byl publikován v rubrice město Pilníkov, reportážní fotografie, video, ZŠ a MŠ Pilníkov se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.