Sportovní koktejl – rozhýbej své tělo – 22. května 2010

V sobotu 22.05.2010 město Pilníkov ve spolupráci se ZŠ a MŠ v Pilníkově uspořádaly sportovní den s názvem „SPORTOVNÍ KOKTEIL – ROZHÝBEJ SVÉ TĚLO“.

Na dopoledne byl připraven program na školním atletickém hřišti, kde se každý z účastníků mohl zapojit do nějaké atletické disciplíny nebo zkusit účast ve sportovní soutěži. A tak se zde celé dopoledne běhalo – sprint na 60 metrů i štafetový běh, skákalo do dálky, házelo na cíl, prolézala opičí dráha nebo hrála přehazovaná a volejbal.

Po příchodu každý z účastníků dostal účastnickou kartu a „placku“ s názvem akce. Na účastnické kartě byly vypsány všechny připravené disciplíny a za účast v každé z nich dostal účastník razítko. Obzvláště dětem se některé disciplíny natolik zalíbily, že se jich zúčastnily opakovaně!

Za sportovní výkony nemohli samozřejmě chybět odměny – pokud se účastník zapojil minimálně do třech disciplín dostal tričko, když čtyřech disciplín mohl jít zdarma na oběd a po absolvování úplně všeho dostal míček s ksichtíkem.

Odpolední program již neprobíhal na školním hřišti, ale na zastřešeném multifunkčním sportovišti. Před začátkem soutěží proběhl slavnostní úvod, při kterém vystoupily mažoretky a tanečnice se stuhami z místní školy, sportovní gymnastky z trutnovského oddílu, své umění na přilehlé U-rampě předvedli čtyři freestylisté (Standa Dreisel, Kamil Feifer, Petr Kaplan a Zdenda Pešek) a in-linista (Dan Hanka). A k tomu všemu po celé odpoledne hrála hudba.

Veronika VítkováJako čestný host se odpoledního programu také zúčastnila mladá biatlonistka Veronika Vítková, několikanásobná medailistka z juniorských mistrovství světa a také účastnice Zimních olympijských her 2010 ve Vancouveru.

pořadatel sledující hokejAtmosféra byla taková, že nikomu ani nevadilo, že v Kolíně nad Rýnem právě probíhalo semifinálové hokejové utkání MS 2010 Švédsko – Česko (mimochodem, po nájezdech Česko vyhrálo 2 : 3!). Tedy skoro nikomu to nevadilo i zde se našla jedna výjimka. Dokonce z řad pořadatelů…

Aby sportovci netrpěli žízní, byl pořadateli po celý den zajištěn dostatek minerální vody.

Celý den rychle utekl a dokonce v Pilníkově ani nepršelo. I když v blízkém v okolí prý lilo celkem dost…

Tento článek a fotografie byl také zveřejněn na www.Pilnikov.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice den města, informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie, sportovní akce se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.