Zábavné tvoření s Mikulášem

Na neděli 2. prosince 2012 připravila Komise pro kulturu a sport netradiční “Zábavné tvoření s Mikulášem”. Po příchodu na sál restaurace “Slunce” si nikdo z příchozích nemohl nevšimnout velkého vánočního stromečku, který vévodil celému sálu.

Více než padesát dětí přišlo se svými rodiči, babičkami či dědečky, aby společně vytvořili podle předpřipravených šablon vánoční ozdoby a řetězy na stromeček. Aby práce šla rychleji od ruky, probíhaly zároveň různé hry a soutěže. I letos byli do jedné soutěže zapojeni rodiče – měli se zavázanýma očima poznat vlastní dítě sedící na židli. Za soutěže děti dostávaly různé sladké odměny.

Během výroby ozdob rodiče na kartičky, které obdrželi při příchodu, napsali jak děti byly hodné, nebo také zlobivé, po celý rok. Když byly ozdobičky hotové, děti s velkou pomocí svých rodičů, je umístili na stromeček. A po ozdobení vánočního stromečku konečně mohl přijít Mikuláš a andělem a čerty.

Po čtvrté hodině nejprve do potemnělého sálu vtrhli dva čerti, kteří nejprve několikrát oběhli sál. Za nimi důstojně přikráčel Mikuláš v doprovodu anděla. Mikuláš si vzal všechny popsané kartičky a podle nich si k sobě volal děti. Některým domlouval, některé pochválil, ale všechny dostaly dárkový balíček. Některé zprávy z kartiček byly opravdu zajímavé:

“Je strašně vzteklej a fackuje!”

“Dělá, že neslyší když má uklízet.”

“Uteče, když mu někdo řekne “pojď sem!”.”

“Je naštvaná, když se pro ni přijde dříve do družiny.”

Ale samozřejmě nechyběly ani pochvaly:

“Je to veselý andílek.”

a mnohokrát “je hodný”, “je hodná”.

 Jsme rádi, že se netradiční zábavné odpoledne všem dětem líbilo.

Publikováno také na novinky.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie, video se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.