Představení nové multimediální učebny veřejnosti

Možnosti nové učebny jsou poměrně rozsáhlé a zajímavé, a protože učebna jistě zajímá i rodiče žáků, byla ve čtvrtek 14. dubna 2011 předvedena rodičům i ostatní veřejnosti, která má zájem o dění v naší základní škole.

Po krátkém úvodním poděkování paní ředitelky Mgr. Skořepové, ve kterém paní ředitelka vyčíslila náklady na proměnu bývalé fyzikální učebny v učebnu multimediální a také poděkovala místní pobočce Českého svazu chovatelů za sponzorský dar, vystoupili žáci v krátkém kulturním programu.

Učebna včetně multimediální techniky se sice již k výuce používá, ale o předvedení možností byl požádán zástupce dodavatele, který stručně předvedl výukové programy na anglický jazyk, matematiku a některé ostatní předměty a také ukázal i další možnosti použití nově instalované techniky.

Po skončení ukázky bylo možné navštívit “Velikonoční tvořivé dílny”, které si děti pro rodiče připravily. Velikonoční tvořivé dílny nebyly pojaté pouze jako trh, ale bylo možné si některé zajímavé výrobky i na vlastní ruce zkousit vyrobit. Asi nejvíce dětí i rodičů si vyzkoušelo ozdobit horkým bílým voskem barevná vajíčka. Kromě malování vajíček si návštěvníci mohli také vyzkoušet práci s hrnčířskou hlínou, vyrobit hezký košíček, přáníčko nebo hezké velikonoční zajíčky ze sena.

Kdo se potřeboval během návštěvy „stánků“ občerstvit, tak na toho pamatovali slečny z deváté třídy, které vařily kávu nebo čaj a podávaly k němu připravené jednohubky.

Příspěvek byl publikován v rubrice město Pilníkov, reportážní fotografie, ZŠ a MŠ Pilníkov se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.