Vánoční koncert skupiny Tlupa Tlap

V pátek 20. 12. 2013 se v Pilníkově v sále nad restaurací „Slunce“ sešli místní i přespolní příznivci známého místního hudebního tělesa Tlupa Tlap, které se jalo uskutečnit ve svém domovském městečku letos již druhý (po červnovém křtu nového CD) koncert. A protože se blíží Vánoce, byl to samozřejmě koncert vánoční.

Jako host tentokrát celý večer rozjelo pražské trio Šantré, skládající se ze zpěvačky a mandolínistky Terezy Bárové, kytaristy a zpěváka Dušana Vainera a baskytaristy Pavla Hlouška, se svými hravě otevřenýmí písněmi s příchutí romantiky.

Po triu krátce vystoupilo duo MAD GROOVE ve složení Jana Táslerová a Barbora Kulichová.

Po krátké přestávce nutné k přepojení techniky již na pódium nastoupila Tlupa Tlap ve standardním složení – Martin Pachl (kytary, zpěv), Ondra Paděra (baskytara, zpěv), Jana Pachlová (zpěv, klavír, pekuse), Jana Paděrová (zpěv, příčná flétna, saxofon, bubínky, perkuse), Jan Bažant (saxofon, klarinet, bubínky, zpěv, perkuse) a Matěj Hanč (bicí). Na koncertu jsme si poslechli nejen písničky nové a novější ale i starší. Samozřejmě nemohla chybět ani bonusová písnička z prvního CD „Vločky se s ničím netajou“ (2001) – „Tak trochu smutná koleda“. Jako tradičně mezery mezi jednotlivými písničkami vyplňoval Ondra se svými básničkami a příběhy.

Zlatým hřebem večera se ale stal nový videoklip skupiny Tlupy Tlap k písni Cihla, který byl samozřejmě i promítnut a Pavlem Kavkou pokřtěn. Tento videoklip je mimo jiné významný také tím, že se stal zároveň prvním (avšak zatím i posledním…) videoklipem Tlupou Tlap natočeném. Dle odezvy publika se však zdá býti i klipem úspěšným, takže jistě nezůstane osamocen.

Viděl jsem řadu jejich koncertů a zdá se mi, že čím déle spolu hrají, tím více si to i užívají.

Pokud jste si na tomto, nebo nějakém předchozím, koncertu nekoupili některé z Tlupa Tlapáckých CD, můžete si jejich vybrané písničky poslechnout třeba zde.

Publikováno také na novinky.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie, video se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.