Vánoční trhy 2010

Po loňském úspěchu vánočních trhů v místní základní škole se Vánočná trhy uskutečnily i letos. Protože loňské  trhy navštívil poměrně vysoký počet návštěvníků, byly prodejní pulty letos přesunuty do několika tříd v různých patrech školy. Již několik týdnů předem se všechny děti připravovaly na tuto akci a vyráběly různé předměty na prodej.

V pátek 3. prosince 2010 v 15 hodin odpoledne se některé děti dobrovolně vrátily do školy, aby zaujaly svá místa mezi pořadateli již druhých Vánočních trhů. Hned za vstupními dveřmi každého návštěvníka přivítal uvaděč, který dal každému návštěvníkovi trhů poukázku na kávu nebo čaj zdarma, jejihž přípravu zajišťovali členové SRPDŠ. Na konci chodby svítil vánoční stromeček, který hlídalo několik andělů s Mikulášem. Nad schody v prvním patře hrály děti vánoční koledy, což dokreslovalo celkovou vánoční atmosféru trhů, a v okolních třídách děti nabízely své výrobky.

Vánočních trhů se zúčastnily všechny třídy místní základní školy všetně mateřské školky a družiny. Kuchařky ze školní jídelny vařily v jedné třídě kávu, čaj nebo grog a k nim si návštěvníci mohli koupit tácek s cukrovím. Po chodbách mezi návštěvníky neustále procházely hostesky a nabízely různé sladkosti.

Ve třídách děti nabízely mnoho rozličných výrobků – věnečky, ozdobičky na stromeček, obrázky a různé další dekorační předměty. Po chodbách procházelo velké množství návštěvníků. Mezi nimi jsme nalezli také paní ředitelku Mgr. Ilonu Skořepovou a její zástupkyni Ing. Dagmar Hegrovou. “Snad se nám úspěšně podařilo založit novou školní tradici”, řekla nám paní ředitelka. “Děti mají radost, když je o jejich výrobky zájem a rády se trhů účastní”, dodala paní zástupkyně.

Trhy se všem líbily, téměř všechno bylo prodáno – a teď již mohou přijít Vánoce!

Fotografie byly uveřejněny také na stránkách www.ZSPilnikov.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice město Pilníkov, reportážní fotografie, ZŠ a MŠ Pilníkov se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.