Vánoční trhy 9.12.2011

Rok utekl jako voda a opět se blíží čas vánoční a s ním přišel i čas na, v pořadí již třetí, vánoční trhy pilníkovské základní školy. Trhy se opět konaly v budově II. stupně ZŠ a MŠ Pilníkov. Žáci všech ročníků základní i mateřské školy v rámci stejnojmenného projektu připravili různé výrobky s vánoční tematikou, slavnostně vyzdobili školu a těšili se, jak na trzích přivítají své rodiče, kamarády a známé.

A v pátek to vypuklo! Odpoledne v 15 hodin se před vchodem do školy vytvořil shluk rodičů, který se po otevření školy a přivítání ředitelkou školy nedočkavě vhrnul dovnitř. Hned za vchodem do školy každý dospělý návštěvník obdržel poukázku, kterou mohl ve videokavárně “U čerta” vyměnit za čaj nebo za kávu zdarma, podle toho co má raději – obojí zajistilo SRPDŠ. V této videokavárně se promítaly filmy, které seznámila rodiče s činností školy. Letos poprvé za použití techniky v nové multimediální učebně.

Ve třídách děti nabízely mnoho rozličných výrobků – věnečky, ozdobičky na stromeček, obrázky, svícínky i velké svícny a mnoho různých dalších dekoračních předmětů. Dokonce mezi nimi byla i krásně pocukrovaná vánočka (na fotkách můžete zjistit kdo si ji odnesl). Po chodbách procházelo velké množství návštěvníků. Mezi nimi jsme nalezli také paní ředitelku Mgr. Ilonu Skořepovou, její zástupkyni Ing. Dagmar Hegrovou i starostu pana Hakena.

“Jsme rádi, že děti mají o trhy takový zájem”, řekla paní ředitelka Mgr. Skořepová.

“A děti zase mají radost z toho, že sem chodí tolik rodičů a kupují si jejich výrobky”, doplnila zástupkyně Ing. Hegrová.

Ze zastupitelů města jsme, kromě pana starosty Hakena, ještě viděli místostarostu pana Hubáčka a Mgr. Sokolovičovou. Na to, že se trhy konaly v centru města projevili členové zastupitelstva opravdu nečekaný zájem.

Trhy se všem návštěvníkům líbily a téměř všechny výrobky si někdo odnesl. A teď již nezbývá než čekat na Vánoce!

Z důvodu velikosti videa je snížena jeho kvalita, originál je ve FullHD (1920×1080, 16:9) a má 13:27 minut.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie, video, ZŠ a MŠ Pilníkov se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.