Třetí vítání občánků v roce 2013

Po nedělním obědě 13. října 2013 proběhlo již třetí letošní vítání nových občánků města Pilníkova.

Jako již tradičně i tentokrát kulturní program připravily členky místní Komise pro kulturu a sport s manžely Pachlovými a jejich dětmi – tentokrát vystoupila Adrianka, Šimonek a Matýsek Sokolovičovi a Terezka a Štěpán Pachlovi. Vystoupení dětí připravila a s dětmi nacvičila Jana Pachlová s Veronikou Sokolovičovou. Martin Paša Pachl vystoupení doprovázel hrou na kytaru.

Na tomto, letos posledním, vítání byli přivítáni celkem čtyři noví občánci (jeden se nedostavil):

  • Gábriš Jan
  • Balcarová Leontýna
  • Radiměřská Vendula
  • Prouzová Petra

Po kulturním pásmu byli noví občánci zapsáni do pamětní knihy města a každá maminka obdržela květinu a marcipánové miminko a starosta rodičům předal pamětní list a finanční dárek.

Přejeme dětem šťastný a radostný život v našem městě.

A protože toto bylo poslední letošní vítání občánků, tak na závěr tradičně trochu statistiky. Po letošních prvních dvou vítáních byl stav v počtu vítaných dívek a chlapců vyrovnaný – 5 : 5, takže rozhodlo až vítání třetí, které výrazně vyhráli dívky 4 : 1. Letošní závěrečný stav tedy je 9 slečen a 6 chlapců, tedy závěrečné skóre vyhrávají dívky 9 : 6. Letos bylo celkem přivítáno 15 dětí, což je sice o dvě děti méně než v roce loňském, ale o čtyři více než v roce 2011. I letos byla přivítána jedna dvojčátka – tentokrát smíšená. A ani letos se žádné z křestních jmen neopakovalo dvakrát.

Publikováno také na novinky.cz.

Video je již také připraveno. K doptání na e-mailu.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie, video, vítání občánků se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.