Předvánoční vítání občánků

Poslední předvánoční neděli, 21. prosince 2014, se v Pilníkově konalo poslední letošní přivítání nových občánků města Pilníkova.

Vzhledem k předvánočnímu času bylo i celé vítání vánočně laděné. Vystoupili v něm žákyně a žák z místní základní školy s pásmen dětských a vánočních písniček. Rodiče nejprve přivítala Mgr. Ilona Skořepová, předsedkyně Kulturního výboru, a po ní starosta města Miroslav Klapka.

Posledními letos přivítanými občánky byla dvě děvčátka a čtyři chlapci:

  • Musáková Johanka
  • Jandera Šimon
  • Lorenzo Gonzales Viktor
  • Smutný Vojtěch
  • Mrštíková Tereza
  • Debnár Jaromír

Po kulturním pásmu byli noví občánci zapsáni do pamětní knihy města Pilníkova a každá maminka obdržela květinu a starosta rodičům předal pamětní list a finanční dárek. A protože letošní rok uplynulo 500. let od povýšení Pilníkova na město, obdrželi všichni občánci pamětní medaili k tomuto výročí.

Přejeme dětem šťastný a radostný život v našem městě.

A protože toto bylo poslední letošní vítání občánků, tak na závěr tradičně trochu statistiky:

Letos se konala celkem tři vítání občánků, na kterých bylo přivítáno celkem 19 dětí, z toho 11 dívek a 8 chlapců. Letos ani nebyla přivítána žádná dvojčata, na rozdíl od roku minulého a předminulého. Ale zase na druhou stranu bylo dětí letos více než v minulých letech. Letos se i vyskytlo dvakrát stejné křestní jméno – Tereza.

Publikováno také na novinky.czzde.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie, vítání občánků se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.