Vánoční vítání občánků

Poslední adventní neděli (20. prosince 2015) o druhé hodině odpolední uvítala nejmladší občánky našeho města slavnostně vyzdobená zasedací místnost radnice. Konalo se zde totiž poslední vítaní nových občánků roku 2015. A že je čas vánoční, bylo poznat i ze slavnostní výzdoby, kde nechyběl stromeček ani adventní věnec se zapálenými již všemi svíčkami.

Nejprve rodiče přivítala paní Hana Blažková ze sociálního výboru a představila je postupně starostovi Miroslavu Klapkovi a ten nové občánky přivítal. Tentokrát byly vítány samé holčičky! Byly to:

  • Simona Šatná
  • Natálie Strnadová
  • Karolína Vondráčková
  • Eliška Záhorcová

Po kulturním vystoupení dětí z místní základní školy byli noví občánci zapsáni do pamětní knihy města Pilníkova. Každá maminka obdržela květinu a starosta předal rodičům i finanční dárek. Nakonec si starosta s rodiči připil na zdraví jejich dětí.

Přejeme dětem šťastný a radostný život v našem městě.

A protože již zase je rok pryč, je čas na roční statistiku přivítaných občánků. Takže na celkem třech vítání občánků bylo přivítáno celkem 14 dětí. A kupodivu sedm dívek a sedm chlapců. Nejčastějším křestním jménem je Eliška, které letos dostaly hned tři malé slečny. Hned za ním následuje Kryštof, které nosí dva chlapci.

Publikováno také na novinky.czzde.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie, vítání občánků se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.