Dětské myslivecké odpoledne

Tak jako i jiné roky, tak ani letos nemohlo uprostřed prázdnin chybět dětské myslivecké odpoledne, které opět uspořádal místní myslivecký spolek Pilníkov.

O teplém pátečním odpoledni 31. července 2020 v 15 hodin se na mysliveckém srubu v Pilníkově začaly scházet místní i přespolní děti, aby se zúčastnily tradičního půlení prázdnin. Letos se konal jeho již 13. ročník.

I tentokrát děti mohly plnit různé úkoly, které zadávali i kontrolovali členové mysliveckého spolku. Opět nechyběly znalostní soutěže v rozpoznávání rostlin a zvířat i jejich stop. Pokud děti něco nevěděly nebo odpověděly chybně, myslivci jim vše hned vysvětlili. Ani letos nemohlo chybět oblíbené „norování“, střelba ze vzduchovky, kreslení obrázků s mysliveckou tématikou. A tak jako v předchozích letech, i letos byla připravena nová disciplína. Tentokrát to byla lukostřelba a také ukázka sokolnictví v provedení Dotkni se křídel z.s.

Po splnění každého úkolu děti dostávaly potvrzení o jejich absolvování a k tomu nějakou tu sladkou odměnu. Po absolvování všech soutěží děti toto potvrzení vyměnily za špekáček, který si hned mohly opéci na připraveném ohništi. Protože letos bylo opět celkem velké teplo, bylo pro děti připraveno dostatek pití. Vše myslivci zajistili. A aby to dospělým nebylo líto, mohli si dát něco dobrého přímo z udírny nebo zvěřinový guláš.

Letošní myslivecké půlení prázdnin navštívilo téměř 70 dětí.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, myslivecké akce, reportážní fotografie se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.